احداث نمایشگاه بین المللی اولویت مدیران باید باشد/جلسات تشریفاتی ممنوع

استاندار البرز دستور داد تا در نشست آتی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز اختصاص یک قطعه زمین مناسب برای احداث نمایشگاه بین المللی با قید فوریت مطرح و عملیاتی گردد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، عزیزاله شهبازی در شصت و سومین  نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در اتاق بازرگانی البرز افزود: با توجه به اهمیت ایجاد نمایشگاه های بین المللی در هر یک از استان ها در نشست آتی شورای گفت و گو این مهم مطرح و تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.
وی اظهار داشت: تاسیس شرکت نمایشگاه بین المللی البرز و تجمیع توانمندی های تولیدی و صادراتی در طراحی و اجراء سایت این نمایشگاه از دیگر اقداماتی است که بستر را برای توسعه اقتصادی استان مهیا می کند.
وی استقرار نمایشگاه دائمی استان را بسیار حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: شرکت نمایشگاه دائمی نیز باید متعهد شود که در کمترین زمان ممکن نسبت به ایجاد این امکان مهم اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: در این نشست موانع مسیر رونق تولید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی در بخش دیگری با اشاره به ایجاد نمایندگی از گمرکات در شهرک صنعتی اشتهارد گفت: این تصمیم با پیگیری مصوبات در نشست شورای گفت و گو استان در راستای رفع بخشی از مشکلات امور گمرکی اتخاذ گردید.
شهبازی اظهار داشت: در این نشست همچنین مقرر شد که مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی توسط کارگروه های که در اتاق بازرگانی تشکیل می شود بررسی و در اختیار استانداری قرار گیرد.
وی با تاکید بر تقویت ، اتحاد و هم افزایی بیش از پیش در اتاق بازرگانی گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان ما باید بر داشته ها و توانمندی های خود تکیه کنیم .
وی ادامه داد: از نظر جذب سرمایه گذار خارجی در صنعت دارویی و غذایی ظرفیت های خوبی داریم و در یک ماه منتهی به سال گذشته ما ۲۰۲ میلیون دلار جذب سرمایه گذار خارجی داشته ایم که بیش از ۷۰ درصد آن در حوزه دارو بوده است .
شهبازی تاکید کرد: تولید دارو از مهمترین نیاز کشور بوده و در حوزه ارز آوری می توانند کشور را کمک کنند و استان البرز هر گونه همکاری را با سرمایه گذاران خارجی انجام خواهد داد تا از این طریق بتوانیم شاهد رشد و رونق اشتغال شویم.
** هم افزایی مدیران اقتصادی استان با بخش خصوصی
در ادامه این نشست استاندار البرز تاکید کرد: بدون تعامل با بخش خصوصی اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با تحریم ها ممکن نیست و برای رونق تولید، آماده تعامل و گفت و گوی تخصصی با بخش خصوصی هستیم.
شهبازی از حضور فعال بخش خصوصی برای همفکری و تعامل در راستای اتخاذ تدابیر راهبردی برای تحقق شعار سال دعوت کرد و در این راستا برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها را ضروری دانست.
**جلسات تشریفاتی برای رفع تکلیف ممنوع
وی به مدیران اقتصادی استان درباره لزوم هم افزایی بیشتر با بخش خصوصی هشدار داد و گفت: بدنبال برگزاری جلسات تشریفاتی به منظور رفع تکلیف نیستیم، چرا که این شورا بویژه در شرایط کنونی کشور باید مصوباتی با قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشد.
استاندار البرز افزود: در سال رونق اقتصادی بر اساس منویات و بیانات مقام معظم رهبری باید آرایش نظامی در حوزه اقتصادی داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: مقابله با تحریم ها و تبلیغات منفی استکبار برای اختلال در اقتصاد و معیشت مردم، مستلزم اتخاذ راهکارها و تدابیر اساسی با تعامل و همفکری دولت و بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: باید برنامه محور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید برای رشد سرمایه گذاری و ایجاد و ثبات اشتغال حرکت کنیم و این امر با کار تیمی و هم افزایی مجموعه استان اعم از بخش خصوصی و دولتی اجرایی خواهد شد.
وی بر ضرورت کلنگ زنی پست برق اشتهارد در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: اکنون سرمایه گذاران برای اجرای طرح های توسعه خود نیازمند زیرساخت لازم هستند.
شهبازی افزود: در حوزه تسهیل گری و ماموریت های استاندار و در خصوص مصوبات این شورا رایزنی های لازم صورت گرفته و با قدرت در صدد پیگیری برآمده ایم که استقرار دفتر اموال تملیکی و دفتر گمرکات از جمله این امور است.
استاندار البرز با بیان اینکه اکنون در دنیا، دولت ها کوچکتر می شوند و نقش بخش خصوصی پررنگ تر است، اظهار داشت: در استان البرز مولدین و تیم اقتصادی بسیار خوبی فعال هستند و رتبه های خوبی را در کشور از آن خود کرده ایم ولی با توجه به ظرفیت های موجود، انتظارات بیشتری وجود دارد.
وی با تحلیلی از شرایط اقتصادی کشور، ادامه داد: دشمنان درصدد هستند که عرصه را برای ملت ایران تنگ تر کنند ولی با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی طبق راهبردها و منویات مقام معظم رهبری می توان جایگزین مناسبی برای اقتصاد نفتی یافت.
شهبازی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران، ۴۰ سال است که با لفظ تحریم آشنایی دارد، گفت: فرصت های بیشماری در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری البرز وجود دارد که با پرداختن به آنها، تهدیدها خنثی می شوند.
*ضرورت تعامل رسانه با دستگاههای اجرایی
وی افزود: اقدامات و دستاوردهای بسیاری وجود دارد که با تشریح و تبیین آنها به مردم توسط مدیران و مسئولان استان، ضعف در اطلاع رسانی جبران می شود.
شهبازی با تاکید بر اینکه باید راهکار مناسبی طی تعامل و همفکری برای دور زدن تحریم ها اتخاذ و عملیاتی شود، گفت: مدیران و تیم اقتصادی استان پای کار هستند.
وی اضافه کرد: حضور وزیر معین استان در جلسه بعدی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز از جمله مصوبات این نشست بود.
استاندار البرز گفت: باید ظرفیت های استان در کارگروهی تخصصی برای مقابله با بحران شناسایی و احصا شود و برنامه ریزی برای ارتقا این ظرفیت ها صورت گیرد.
وی افزود: در حوزه واحدهای تحت تملک بانک ها اقدامات خوبی صورت گرفته ولی انتظار می رود که برای رسیدن این واحدها به تولید نیز تدابیر لازم اتخاذ شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست