ایجاد تحول در کشاورزی مستلزم تعامل میان بخش خصوصی و دولتی است

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز رفع چالش های کشاورزی و رونق درتولید و صادرات محصولات کشاورزی را مستلزم تعامل و همراهی بیش از پیش میان دو بخش خصوصی و دولتی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، محسن اميني در نشست کمیسیون  کشاورزی اتاق بازرگانی البرز که جمعی از فعالان صنایع تبدیلی و دستگاههای اجرائی نیز حضور،  داشتند، اولویت کاری این کمیسیون را بررسی تخصصی مشکلات بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی ذکر کرد.

وی گفت:  در این زمینه سه کارگروه تخصصی در کمیسیون کشاورزی  ایجاد کرده ایم تا ضمن  بررسی ودسته بندی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی  با همراهی دستگاههای اجرائی به راهکار هائی برای رفع موانع و چالشهای کشاورزی و صنایع مرتبط دست یابیم.

وی افزود: حاصل این بررسی های تخصصی را در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح خواهیم کرد تا بستر برای رونق اقتصاد کشاورزی مهیا شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز گفت: این راهکارها را  از طریق مکاتبه در اختیار کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز قرار خواهیم داد تا با اصلاح و تصویب قوانین مطابق با شرایط تحریم،  بستر برای رونق تولید در فعالیت های کشاورزی فراهم شود.

محسن امینی افزود: اعضای کمیسیون کشاورزی متفقا بر این باورند که هرگونه تصمیم در بحث تولید و صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی باید با بهره گیری از علم، تخصص و تجربه همراه باشد و در صدور بخش نامه ها دقت شود.

وی تصریح کرد: کشاورزی در صورتی با رونق تولید در حد انتظار مواجه خواهد شد که با اجرای  راهکارهای تخصصی و اصولی همراه شود.

وی محصولات کشاورزی را به موجودات زنده ای تشبیه کرد که اگر به موقع و بدون اتلاف وقت  راهی بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور نشود به سرمایه های ملی کشور لطمه وارد خواهد شد.

محسن امینی یکی از دلایل عمده مشکلات بخش کشاورزی را ناشی از افزایش قیمت تمام شده محصولات عنوان کرد و گفت: باید با اجرای راهکارهای مناسب زمینه برای رقابت این محصولات در بازارهای صادراتی فراهم شود.

وی افزود: هم اکنون صادرکنندگان میوه و صیفی جات با مشکل حاد کمبود و بالابودن هزینه سوخت کانتینرهای یخچال دار مواجه هستند و این مهم به صادرات ما به کشورهای همسایه لطمه وارد کرده است.

وی صدور بخشنامه های لحظه ای و موقتی در زمینه صادرات میوه و تره بار را مورد گلایه قرار داد و از مدیران دستگاههای اجرائی ذیربط استدعا کرد: فعالان بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی را برای رفع دغدغه ها و توسعه صادرات یاری دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست