ایجاد مرکز اطلاعات ‘دیتاسنتر’ به نگاه جزیره ای در ادارات پایان میدهد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرزایجاد و راه اندازی مرکز اطلاعات ‘دیتا سنتر’ تحت نظارت عالیه استانداری البرز را پیش نیاز استفاده مطلوب از پنجره واحد و پایانی بر نگاه جزیره ای در نظام اداری استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست ‘آی تی’ استان البرز ‘دیتا سنتر’ را از اولویت های توسعه استان دانست و گفت: هنگامی می توانیم نگاه جزیره ای در ادارات را تغییر دهیم که همه تشکیلات دولت با همکاری یکدیگر تنها به یک خروجی واحد که ‘ایجاد مرکز اطلاعات’ است دسترسی داشته باشند.

وی افزود: این شبکه اطلاعات همزمان باراه اندازی، تمامی واحدهای صنفی، صنعتی،کشاورزی و ادارات خدمات رسان را تحت پوشش اطلاعات قرار خواهد داد.

وی اظهار کرد: اعمال مدیریت در هزینه ها، ایجاد درآمدزایی بهتر و مدیریت کارآمد در توسعه صادرات استان از ویژگی های مهم این شبکه خواهد بود.

رییس اتاق بازرگانی البرز دولت الکترونیک را از پدیده های مهم در به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات ذکر کرد و افزود:  پیاده سازی این پدیده در نحوه زندگی، امور اداری و رهبری کشورها تحولات عمیقی ایجاد کرده است.

بنامولائی اظهار کرد:  ایجاد پنجره واحد و اجرای دولت الکترونیک حرکتی راهگشا در رفع بسیاری از موانع کسب و کار، کاهش هزینه ها و ایجاد تحول در تولید و صادرات محسوب می شود.

آمادگی اداره کل فناوری در ارائه خدمات به سازمان های اجرایی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز نیز در این نشست گفت: ارائه خدمات از طریق فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ای سی تی) با سهولت و کارائی مطلوب امکان پذیر است ، لذا این اداره کل برای ارائه این خدمات به همه ادارات و نهادهای استان آمادگی دارد.

سودابه رادفرد افزود: ما برای ارائه خدمات اطلاعات و ارتباطاط به ادارات و سازمان هائی که قصد اجرای طرح و پروژه دارند آماده همکاری هستیم.

وی اضافه کرد: اداره کل‌ارتباطات و فناوری اطلاعات برای همکاری و رفع مشکلات بخش خصوصی نیز تا حد توان آمادگی دارد.

مدیر اداره فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز نیز سخنران دیگر این نشست بود گفت: برای ارایه خدمات به سازمان ها و دستگاههای اجرائی استان اعلام آمادگی کرد.

مسعود سعیدی گفت: ادارات و سازمان های استان در صورت تمایل میتوانند برای رفع مشکلات و چالش های احتمالی با روش های علمی، از مراکز تسهیلگری و دانشگاهی این نهاد استفاده کنند.

در پایان  اعضای این نشست از نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان البرز  دیدن کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست