برگزاری چهارمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز

چهارمین نشست کمیسیون صنعت و معدن  اتاق بازرگانی البرز با حضور  اکثریت اعضا  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، در این کمیسیون استراتژی ها  و برنامه ها و ماموریت های این کمیسیون  مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

ارتقا جایگاه تشکل های تخصصی  با کمک به تسریع در اجرایی شدن ماده ۵ قانون بهبود محیط کسب و کار  و تقویت کمیسیون در ساختار های استانی و افزایش تعاملات و نهادینه کردن رویکرد علمی در فعالیت های مدیران با استفاده از ظرفیت شورای برنامه ریزی و توسعه استان  از استراتژی های مطرح شده در این کمیسیون بود.

ارائه رهکارها برای اولویت قرار گرفتن موضوع بهبود محیط کسب و کار،افزایش اختیارات دستگاههای اجرایی و افزایش بهره وری و پایداری بنگاه های تولیدی و صنعتی  از جمله مامورت های اتاق در این نشست مطرح وتصویب رسید.

در این  کمیسیون همچنین موضوع طراحی و احداث شبکه جمع آوری و تصفیه خانه مرکزی شهرکهای صنعتی غیردولتی استان مورد بحث و  تبادل نظر قرار گرفته و با در نظر گرفتن شرایط موجود، ضرورت کمک به هیأت مدیره شهرکهای صنعتی بخش خصوصی استان در این خصوص مورد تأکید قرار گرفت.

در این کمیسیون مشکلات ناشی از اجرای بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور با موضوع عدم اعمال نرخ صفر و معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این کمیسیون همچنین لایحه پیشنهادی مالیات بر ارزش افزوده معاونت محترم امور استانهای اتاق بازرگانی ایران مطرح و با توجه به تشکیل کمیسیونهای تخصصی بازرگانی و امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و کار مقرر گردید سوابق جهت بررسی تخصصی به کمیسیونهای مربوطه ارسال شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست