بستر برای حضور فعال در بازار سوریه فراهم است

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز حضورفعال بخش های تولید، صنعت و خدمات استان در کشور سوریه را  گامی  مهم در مسیر توسعه صادرات و رونق تولید ذکرکرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، مصطفی هاشمی در همایش فرصت های تجاری دربازار سوریه  در اتاق بازرگانی البرز که با حضور رئیس  اداره عربی و افریقایی سازمان توسعه تجارت  و جمعی از فعالان اقتصادی البرز و سایر استانها  برگزار شد گفت: همانگونه که در تجربه صادرات به عراق، موفق بودیم ، ضروری است از فرصت پیش آمده جهت رفع نیازهای کشور دوست سوریه نیز وارد صحنه شویم و سهم تجاری و اقتصادی مناسبی نیز در بازارهای این کشور داشته باشیم.

وی هدف از برگزاری این همایش را گسترش همکاریهای اقتصادی و بستر سازی برای  سرمایه گذاری های مشترک بخش های خصوصی البرز و سوریه عنوان کرد و افزود: هماهنگی های لازم  در این زمینه بین دوکشور انجام شده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود:  سازمان توسعه صادرات ایران برنامه های مناسبی  را در راستای حمایت ازسرمایه گذاری و مراودات مالی بین دوکشور تدارک دیده است.

مصطفی هاشمی گفت: این مهم گسترش روابط تجاری با سوریه در چارچوب دستورالعمل ها و ضوابط قانونی را مهیا کرده است.

وی تاکید کرد: استفاده از مراودات قانونی ، وکلای تخصصی و ظرفیت مرکز داوری بین المللی در عقد قرارداد ها  برای تجارت ایمن دارای اهمیت است.

البرز برای بازسازی ‌کارخانه های ویران شده سوریه آمادگی دارد

در ادامه این نشست رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از آمادگی کامل متخصصان و فعالان اقتصادی این استان برای مشارکت در بازسازی کارخانه های تخریب شده کشور سوریه خبر داد.

رحیم بنامولائی  گفت:  کارخانه های کشور سوریه در سال های قبل از تهاجم داعش‌، انواع محصولات با برندهای بسیار خوب تولید می کردند.

وی افزود: استان البرز که از امکانات و توان صنعتی و کارشناسی و نیز متخصصان مجرب  برخوردار است، برای مشارکت در بازسازی و راه اندازی بخش های تولیدی و صنعتی کشور سوریه آماده است.

وی اظهار رکرد: دعوت از فعالان اقتصادی سوریه برای بازدید از ظرفیت های تولیدی و صنعتی و امکانات و توانائی های البرز در دستور کار اتاق بازرگانی البرز قرار‌گرفته است تا ضمن بازدید و آشنایی آنها از ظرفیت های صنعتی استان، برای بازسازی و تجهیز کارخانه هایشان وارد مذاکره شویم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: ما می توانیم خدمات مهندسی و تکنولوژی جدید در اختیار کارخانه های سوریه قرار دهیم و با این حرکت ضمن توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی  حضورمان در بازارهای سوریه را نیز بیش از پیش تقویت کنیم.

رحیم بنامولائی خطاب به  فعالان اقتصادی استان البرز گفت: بایستی با هماهنگی، پشتیبانی و شور و مشورت، برای حضور هرچه فعالتر در بازار سوریه آستین ها را بالا بزنیم و از تک روی ها و ناهماهنگی ها در این زمینه جدا خودداری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست