شرکت های ایرانی در لهستان حضوری فعال دارند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز گفت: باوجود آنکه لهستان تحت سلطه امریکا واقع شده است، شرکت های تجاری، اقتصادی و عمرانی ایران در این کشور حضور فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ،رحیم بنامولائی روز یکشنبه در نشست مشترک فعالان اقتصادی البرز با اعضای هیات تجاری استان سیسیلیا لهستان افزود: علیرغم دست اندازهائی که آمریکا درمسیر تبادلات اقتصادی میان ایران و لهستان ایجاد کرده است از سال ٩٤ تا کنون سالانه حدود ۳۰ميليون دلار صادرات در زمينه های مختلف از جمله خشكبار و داروهاي گياهي به این کشور داریم.

وي گفت: گسترس فعاليت های تجاری و اقتصادی  استان البرز با كشور لهستان منتج به تشكيل كميته مشترك ايران و لهستان شده است و دوطرف تمایل به تداوم و گسترش این همکاری ها دارند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز بااشاره به علاقمندي فعالان اقتصادی لهستان براي حضور در بازار هاي آسيا ميانه اظهار کرد: امادگي داریم زمینه توليد کالا با برندهاي انها در كشورمان فراهم شود و بدین ترتیب اینگونه محصولات تولیدی از ایران راهی بازارهاي منطقه خواهد شد.

رحیم بنامولائی گفت: ما در زمینه های تولید مشترک صنايع غذايي، لبني، نساجي، ماشين آلات صنعتي و حتي صنايع هايتك در کشورمان با برندهاي لهستان آمادگی داریم.

وي ادامه داد:  اکنون يكي از تيم هاي اين هيات تجاري در حال مذاکره و بررسی با کارشناسان بخش خصوی ما در زمینه همکاری مشترک در خصوص تولید انواع بسته بندي از جمله بسته بندی های مناسب محصولات صادرات محور می باشند.

وي خاطرنشان کرد: تصمیم بر این است  با ایجاد تحول در بسته بندی محصولات، انواع ميوه و صيفي تولیدی کشورمان در بسته بندی های شیک و مناسب به روسيه و آسياميانه صادر شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: ما در تولید و صادرات محصولات حلال با کیفیت بالا به بازارهای هدف موفقیت هایی را کسب کرده ایم و در پی آنیم‌ با مشارکت و سرمایه گذاری خارجی در بازارهای رقابت منطقه ای و بین المللی حضوری پررنگ و فعال داشته باشیم.

رحیم بنامولائی افزود: آمادگی داریم با مشارکت و همکاری لهستان در تجارت بین المللی حلال تحت برندهای ملی و بین المللی در بازارهای مختلف حضور یابیم.

در ادامه این نشست رئیس اتاق بازرگانی استان سيسيليا لهستان در سخنانی با تاکید بر گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با بخش خصوصی البرز گفت: هر دفعه که به این استان سفر می کنیم‌ به نکات مشترك بيشتري در بحث تجاري و اقتصادي با این خطه مي رسيم.

“ریشازرد تروزنسکی” افرود: علیرغم مشكلات سياسي ناشی از تحريم ها،  هردو كشور مايل به همكاري در ابعاد مختلف اقتصادی هستيم.

وی با ذکر این نکته که متاسفانه در مسیر فعالیت های تجاری در مواردی شاهد اثرگذاری روابط سياسي بر اقتصادی هستیم تصریح کرد: با اين وجود در لهستان شركت هاي زيادي خواهان گسترش همكاري تجاری با ايران هستند و این مهم را در دستور کار قرار داده اند.

وي اضافه كرد: ما به صورت جدي پیگیر تاسيس مركز تجاربي میان ايران و لهستان هستيم و در این زمينه از قبل برنامه ريزي كرده ايم .

وی گفت: لهستان خواهان ایجاد و گسترش توسعه صنعت گردشگري و همکاری های علمي و دانشگاهي با ایران است .

در پایان این نشست این هیات تجاری از نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان البرز مستقر در اتاق بازرگانی دیدن کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست