فراخوان رئیس اتاق بازرگانی البرز برای حضور فعال بخش خصوصی در صنعت گردشگری

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره اهمیت ویژه توسعه گردشگری در کاهش اثرات تحریم ها، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری وحضور فعال درصحنه گردشگری فراخواند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست بررسی وضعیت گردشگری البرز گفت: بستر برای توسعه گردشگری در البرز فراهم است و همانگونه که استاندار اخیرا مطرح کردند در استان هم افزائی برای ایجاد و توسعه اشتغال درحوزه گردشگری وجود دارد.

وی با اشاره به سند چشم انداز ۱۴۰۴ در بحث توسعه گردشگری گفت: براساس این سند تا سال ۱۴۰۴باید ۲۵ میلیون توریست وارد کشور شود که برای تحقق این مهم مدیران جامعه باید  برنامه ریزی دقیق و مناسبی را تدارک ببینند.

وی افزود: اگر طبق پیش بینی سند چشم انداز موفق شویم سالانه زمینه را برای ورود ۲۵ میلیون گردشگر خارجی فراهم کنیم و هر گردشگر تنها هزار دلار  به کشورمان بیارند، در این صورت درآمدی معادل ارز مصرفی برای کالاهای وارداتی را کسب خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز  در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ظرفیت فرودگاه پیام برای پذیرش مسافرین و زائرین عتبات گفت : اگر بتوانیم با هماهنگی سازمان حج و زیارت فرودگاه  پیام استان را پذیرای زائرین کنیم، در این صورت تمام مسافرین قزوین، زنجان و تهران به این استان می آیند  و این  مهم باعث رونق اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد.

بنامولایی ادامه داد: فرودگاه پیام  از امکانات لازم برای نشست و برخاست هواپیمای ۷۴۷ را دارد که این مهم بستر ساز توسعه صنعت توریسم استان محسوب خواهد شد.

وی ازصنعت گردشگری به عنوان یکی از بخش های پیشرو و دارای سهم روز افزون در برنامه های رشد اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری همانند سایر بخش های اقتصادی، مستلزم حضور فعال بخش خصوصی قدرتمند است.

۱۳۰ پرونده سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در دست اقدام است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز نیز در این نشست طی سخنانی تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۴ را نیازمند تعامل همه جانبه دستگاه های مختلف از جمله نیروی انتطامی و وزارت امور خارجه دانست و گفت: براساس سند چشم انداز، استان البرز برای جذب سالانه حداقل ۶۰۰ هزار گردشگر باید آماده شود.

فخر الدین صابری با تاکید برضرورت استفاده از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام در بحث گردشگری گفت: استفاده از این ظرفیت که قطعا رونق اقتصاد را درپی خواهد داشت،  همراهی و همدلی ارگانهای مرتبط در استان را طلب می کند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیر ساخت های لازم در زمینه گردشگری گفت: درحال حاضر  ۱۳۰ پرونده سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در دست اقدام داریم.

وی ادامه داد: دراین راستا موافقت نامه های اصولی صادر شده و ساخت و ساز ها در زمینه توسعه گردشگری استان درحال گسترش است.

وی نبود هتل پنج ستاره مناسب را یکی از کمبودهای استان در حوزه گردشگری ذکر کرد و گفت: دراین راستا بخش خصوصی یک هتل با ۷۵ درصد پیشرفت کار را احداث و به دلیل کمبود نقدینگی نیمه کاره رهاکرده است.

وی افزود: این سرمایه گذار  از سال ۹۶ تاکنون برای تکمیل این هتل موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشده است.

        

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست