بخش تولید البرز از مشارکت ترکیه در نوسازی صنعت استان استقبال می کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از آمادگی و استقبال بخش خصوصی استان جهت مشارکت ترکیه در نوسازی ماشین آلات صنعتی با بهره گیری از فن آوری نوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست مشترک با هیات تجاری ترکیه همکاری  بخش صنعت این کشور با البرز را زمینه ساز ایجاد تحول در روابط اقتصادی بین طرفین دانست.

وی گفت:  البرز با بیش ار سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در تولید بسیاری از محصولات مرغوب و صادرات محور پیشتاز است.

وی افزود: استان البرز در توليد محصولات دارويي، بهداشتي، غذايي، قطعات خودرو ، شمیایی و كشاورزي داراي ظرفيت هاي بي بديل است و اين مهم بستر مناسبی  را برای توسعه روابط اقتصادي با كشورهاي منطقه ایجاد کرده  است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به ظرفیت‌بالای صادرات سبزی و صیفی‌جات البرز اظهار کرد: به‌طور میانگین روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ کانتینر سبزی و صیفی‌جات به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اشتراک فرهنگی، سنتی و عقیدتی دو کشور ایران و ترکیه پپیشنهاد کرد، توسعه گردشگری، توریست ورزشی و توریست سلامت در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به امکانات گردشگری از جمله پیست دیزین به عنوان جاذبه‌ای تفریحی و ورزشی در ارتفاعات البرز گفت: از سرمایه گذاری ترکیه  در ایجاد تله کابین و احداث هتل در این منطقه استقبال می کنیم.

بنامولایی به قوانین کارآمد و مناسب  سرمایه گذاری دولت ایران اشاره کرد و گفت: بستر برای  مشارکت و سرمایه گذاری ترکیه در زمینه های مختلف صنعتی و تولیدی در کشورمان از جمله  البرز فراهم است.

رئیس اتاق البرز بیان کرد: ما آمادگی داریم در قالب مشارکت و همکاری در تولید با کشورهای مختلف در بازارهای منطقه با برند محصولات آن‌ها حضور فعال داشته باشیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز  به توانمندی بالای نظام مهندسی البرز اشاره کرد و گفت: در این راستا برای شرکت درمناقصات  بین المللی امادگی داریم.

وی با اشاره به منطقه ویژه قتصادی پیام افزود:  از سرمایه گذاری و همکاری ترکیه در بحث ساماندهی مرکز حمل و نقل هوایی این منطقه استقبال می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست