بخش خصوصی در انتظار اصلاح قوانین در مسیر توسعه کارآفرینی است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با تاکید بر ضرورت تسریع در اصلاح قوانین فعلی و وضع قوانین جدید اقتصادی، تحقق این مهم را گامی در مسیر توسعه  کارآفرینی و رونق تولید و اشتغال عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست خیرین کارآفرین گفت: بخش خصوصی در انتظار اصلاح و تدوین قوانین کارآمدی است که در شرایط اقتصادی کنونی بتواند بستر را برای تشویق، ترغیب و هدایت نخبگان و صاحبان ایده های نو در مسیر کارآفرینی فراهم نماید.

وی افزود: رفع موانع و چالش های موجود در مسیر رونق تولید که از دغدعه های مقام معظم رهبری است، نیازمند قوانینی است که با بهره گیری از نظرات اساتید علم اقتصاد و تجربه های ارزشمند فعالان عرصه تولید تدوین شود.

وی گفت: بارها شاهد تدوین یک سری قوانین و مقرارت اقتصادی به ویژه در بحث عملکرد پولی و بانکی بودیم که درظاهر زیبا، اما به دلیل کم توجهی به نظرات کارشناسان علم و تجربه نه تنها راهگشا نبوده ، بلکه در مسیر تولید  دست انداز نیز ایجاد کرده است.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه، تنها راه دستیابی به اقتصاد پویا را درگرو حل مشکلات اشتغال،  تولید و صادرات عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز ضرورت تشکیل و تقویت کار گروه هائی برای بررسی مشکلات بازار را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید همگان این حقیقت را باور کنیم که رفع‌ مشکلات اقتصادی کشور  با اجرای یک سری دستوالعمل ها و حرکت های تئوری امکان پذیر نیست.

رحیم‌ بنامولائی گفت: حاکمیت باید قبل از اتخاذ و اجرای هر تصمیم اقتصادی، ابتدا چالش ها و وضعیت  کف بازار را از نزدیک مشاهده و بررسی کند تا دستورالعمل های صادره در مسیر اجراء گره گشای مشکلات جامعه باشد.

وی در  ادامه از افتتاح مجدد نمایشگاه توانمندی های صنعتی در اتاق بازرگانی البرز در یوم الله ۲۲ بهمن خبر داد.

بنامولایی افزود: صنایع استان می توانند از طریق این نمایشگاه محصولات تولیدی واحد هایشان را به هیات های تجاری داخلی و خارجی معرفی کنند تا بستر برای توسعه صادرات استان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست