راه اندازی سایت معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی ضروری است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرزگفت: از طریق راه‌اندازی سایت معرفی کالای با کیفیت ایرانی می توانیم از  سو استفاده افراد سودجو، جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در نشست گسترش صادرات جهت رونق تولید که بین اتاق بازرگانی آبادان و استان البرز در سالن همایش سازمان منطقه آزاد برگزار شد،  با تاکید بر اینکه کالاهای ایرانی با کیفیت است، افزود: متاسفانه تجار عراقی وقتی وارد ایران می‌شوند کالای با کیفیت پایین را خریداری می‌کنند در صورتی که محصول با کیفیت نیز وجود دارد.

آمادگی تجار ایرانی در توسعه روابط تجاری با کشور های منطقه

وی اظهار کرد: ما  آمادگی صادرات محصولات از جمله مصالح ساختمانی و پوشاک  با کیفیت به کشور عراق را داریم.

رحیم بنامولایی افزود: همکاری با برندهای عراقی و سوریه‌ای را برای تولید کالا مهم  است واز این طریق می‌توان به جای اعمال هزینه برای بازاریابی، خود تجار حضور یابند و در واقع مسیر را برای آنها هموار می‌کنیم.

وی  خاطرنشان کرد: در راستای رونق تولید آمادگی داریم تا با برندهای  کویت، عراق و سوریه محصولات را با رنگ و سلیقه همان منطقه و با کیفیت بالا تولید کنیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز جاذبه‌های گردشگری، گردشگری سلامت و گردشگری ورزشی را بخشی از ظرفیت‌های این استان قلمداد کرد و افزود: باید (B2B) را به گونه ای عمل کنیم تا به (B2C) برسیم و خدماتی به تجار داخلی، تولیدکنندگان و همچنین تجار عراقی ارائه دهیم تا از این طریق از ورود واسطه‌ها، دلال‌ها و کسانی که قصد سو استفاده دارند، جلوگیری شود.

بنامولایی با اشاره به  ظرفیت‌های استان البرز  گفت: تشکیل این جلسه می تواند تاثیرات مثبتی از جمله همکاری متقابل را در پی داشته باشد.

وی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از اینگونه جلسات به منظور گسترش همکاری برای توسعه صادرات با عراق استفاه کنیم.

وی با بیان اینکه نساجی، صنایع غذایی، و صنایع دارویی بخشی از ظرفیت‌ها است، ادامه داد: سه هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی داریم که کارهای خوبی را می توانیم ارائه دهیم.

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به فعالان اقتصادی بخش خصوصی است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: با توجه به شرایط تحریم باید از ظرفیت‌های همه استان‌های کشور برای رونق تولید استفاده کنیم.

غلامرضا اکبری اظهار کرد: امید می‌رود این جلسه سبب شود اتفاقات مناسبی در زمینه صادرات و واردات صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در تحریم هستیم، افزود: فعالان اقتصادی در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند و اکنون راه برون رفت از مشکلات اقتصادی توجه به فعالان اقتصادی بخش خصوصی است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای عبور از تحریم، تاکید کرد: به دلیل مشکلات تحریمی که وجود دارد باید از منابع سایر استان‌ها در حوزه تولید و صادرات استفاده کنیم.

در پایان مدیر بهبود کسب کارها و توسعه رقابت سازمان منطقه آزاد اروند گفت : ورود گردشگران عراقی به منطقه فرصت بسیار خوبی برای رونق بازار و افزایش صادرات ایجاد کرده است .

جبار عبود زاده همچنین در فروش کالا به گردشگران عراقی نباید فقط به کمیت توجه داشت بلکه باید کیفیت را هم در نظر گرفت تا این فرصت بسیار مهم اقتصادی برای منطقه و کشورمان استمرار داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست