طرح قضا زدائی پرونده های حوادث محیط کار در البرز عملیاتی شد

رئیس کمیسیون حمایت قضائی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از اجرای طرح قضا زدائی از پرونده های ناشی از حوادث محیط کار در این نهاد برای نخستین بار در کشور و باهدف کوتاه کردن فرآیند دادرسی ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ،مصطفی هاشمی در حاشیه نشست مشترک اعضای کمیسیون حمایت قضائی اتاق بازرگانی البرز گفت:  رسیدگی قضائی به پرونده های حوادث محیط کار و مشکلات کارگری زمانبر است و بررسی اینگونه پرونده ها در مراجع قضایی تا حصول نتیجه گاهی ۶ ماه تا یکسال به طول می انجامد.

با پیگیری ها  و حمایت های دادستان مقرر شد از این پس این پرونده ها در  اتاق بازرگانی البرز کمتر از یک ماه  مورد رسیدگی قرار گیرد.

بدین ترتیب در صورتی که کارگران در محیط کار با مشکلاتی از جمله حوادث مواجه شوند و صدمه ببیند، دیگر لازم نیست به دادگاه و نیروی انتظامی  مراجعه و پروسه طولانی را برای رفع مشکل طی کنند.

با عملیاتی شدن اجرای طرح قضا زدائی در اتاق بازرگانی البرز، از این پس کارگران و کارفرمایان برای رسیدگی به مشکلات خویش دیگر نیازی به مراجعه به مرجع قضائی ندارند.

برای رسیدگی به مشکلات کارگری و کارفرمائی در اتاق بازرگانی البرز با حفظ کلیه حق و حقوق کارگران و کارفرمایان  تنها ارائه مدارک مربوطه از جمله نامه های اداره کار و پزشکی قانونی کفایت می کند و پرونده های ارسالی  به اتاق بازرگانی در کوتاه ترین زمان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون حمایت قضائی اتاق بازرگانی البرز  اظهار کرد: مقوله قضأ زدایی بستر مناسبی را برای کاهش مراجعات به دادگستری مهیا می کند و فراگیر شدن این اقدام در اتاق های بازرگانی سراسر کشور موجب تسریع در رسیدگی به پرونده های قضائی ناشی از حوادث و دیگر چالش های محیط کار  خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت  در کرج در حال اجرا است ادامه داد: اتاق بازرگانی درآینده نزدیک  آمادگی رسیدگی به پرونده های حوادث محیط کار و اختلافات کارگری و کارفرمائی سراسر استان را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست