فراخوان رئیس اتاق بازرگانی البرز برای سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی به عراق

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره‌ به‌ ابراز تمایل بخش خصوصی عراق برای انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری ایران‌ در شهرک های صنعتی آن کشور، فعالان اقتصادی البرز را به حضور فعال در این زمینه فراخواند.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی در نشست مشترک با  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: آندسته از فعالان اقتصادی استان البرز که با مشکل مالی مواجه اند و یا تولید واحد هایشان به مرز اشباع رسیده است می توانند برای احیاء واحد صنعتی خود و ورود به بازار عراق در این کشور  سرمایه گذاری کنند.

وی تاکید کرد: عراقی ها  برای سرمایه گذاری ایرنیان در عراق بیشتر شهر “حله” را که مشکل کمبود برق و آب ندارند  توصیه می کنند.

بنامولایی اضافه کرد: اینگونه سرمایه گذاری ها  وابستگی اقتصادی  ایجاد می کند که این مزیت  مسیر را برای ارائه خدمات مهندسی کشورمان به عراق در قالب  دانش فنی و تعمیرات هموار می کند.

وی اظهار امیدواری کرد در کشور سوریه و دیگر کشورهای مورد نظر جمهوری اسلامی نیز  بستر برای انتقال کالا و تکنولوژی ایران همراه با تعمیرات لجستیک فراهم شود.

رییس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به پیشنهاد اتاق مشترک ایران و عراق به همکاری های صنعتی در آن کشور گفت: استان البر در راستای این همکاری از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است.

بنامولائی به‌ تیم اقتصادی دولت توصیه کرد، در جریان مذاکرات همکاری های اقتصادی با دولت عراق مساله مهم  تضمین برگشت سرمایه مطرح‌ شود و در این راستا در مذاکره میان بانک های مرکزی ایران و عراق  بحث مهم‌ پشتوانه و ضمانت برگشت سرمایه مورد تاکید قرار گیرد.

نمایشگاه منحصر به فرد از توانمندی های تولیدی البرز در اتاق بازرگانی

دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق نیز دراین نشست طی سخنانی‌ حمایت از فعالان اقتصادی، پیگیری مشکلات‌و توانمند سازی علمی و کاربردی را سه وظیفه مهم اتاق های بازرگانی عنوان کرد.

حمید حسینی گفت: اتاق بازرگانی البرز از معدود اتاق هائی است که هر سه مسوولیت را  به نحو احسن و‌ شایسته انجام می دهد

وی  با اشاره  به واحد آموزش و پژوهش و نیز   نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان البرز گفت: در این استان قدم های خوبی در رفع مشکلات فعالان اقتصادی، بازار سازی و توسعه صادرات برداشته شده است

حسینی اضافه کرد: فضای اقتصادی که در اتاق البرز ایجاد شده و نمایشگاه منحصر به فرد از توانمندی های تولیدی و صنعتی فرصت مناسبی  را برای معرفی ظرفیت های صنعتی استان به هیات های  تجاری ایجاد کرده است.

وی گفت: استان البرز در بحث دارو و مواد غذایی می تواند سهم بیشتری از بازار عراق را به خود اختصاص دهد

وی همچنین با اشاره به ظرفیت استان البرز در تولید لوازم یدکی، خودرو ، پلاستیک و دام و طیور  گفت: استان البرز در این زمینه ها نیز می تواند سهم قابل توجهی از بازارهای عراق را کسب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست