نصرت الهی در تقواست؛ انتقام سپاه ضربه حیثیتی به ابهت ابرقدرتی آمریکا بود

رهبر معظم انقلاب، در نماز جمعه این هفته تهران، با تاکید بر لزوم یادآوری ایام‌الله فرمودند: اگر نصرت، توفیق و هدایت الهی را می‌خواهیم در تقواست، اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی را می‌خواهیم همه در تقواست وباید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار خود قرار دهیم. ایشان افزودند: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی از ایام الله است و واکنش سپاه ضربه حیثیتی به ابهت ابرقدرتی آمریکا بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: همه برادران عزیز را و خودم را دعوت و توصیه می‌کنم به رعایت تقوای الهی. اگر نصرت الهی را می‌خواهیم،‌ در تقوا است. اگر توفیقات الهی را می‌خواهیم و هدایت الهی را می‌خواهیم در تقواست. اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می‌خواهیم در تقواست. همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران افزودند: در نماز جمعه آنچه مهم است توصیه به تقوا است. خود این حقیر بیشتر از شما محتاج این توصیه هستم. امیدوارم خدا توفیق دهد هرکدام به وسع خودمان تقوای الهی را رعایت کنیم

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بیاناتشان با اشاره به آیه پرمغز و پر مضمون در سوره ابراهیم (ع) فرمودند: این آیه توصیه می‌کند و دستور می‌دهد حضرت موسی (ع) را که ذکرهم به ایام‌الله. دو احتمال در معنا و ذکر هم به ایام الهی است. ایام‌الله را به یاد آنها بیاور. یک احتمال و مقصود این است به‌وسیله ایام‌الله خدا را دین و قیامت را به یاد آنها بیاور اهمیت ایام‌الله در اینجا معلوم می‌شود که موسی پیامبر عظیم الشان مأمور است ایام‌الله را به یاد مردم بیاورد.

ایشان ادامه دادند: بعد می‌فرماید ان فی ذلک با آیات ایام‌الله آیه و نشانه و دلیل راه هستند برای کی، برای کسانی که این دو صفت را دارند صبار هستند و شکورند یعنی کسی که سرتاپا استقامت و صبر است یکسره اهل صبر و استقامت است شکور یعنی کسی که نعمت را بشناسد و شکرگزاری می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: در آیه بعد می‌فرماید حضرت موسی (ع) این دستور را عمل کرد به یاد آنها آورد نجاتشان از دست فرعونیان را به یاد آنها آورد از دست قدرت صاعقه و غالب ستمگر را چطور شما را نجات داد این از نمونه‌های ایام‌الله است.

رهبر معظم فرمودند: اینکه ما تأکید می‌کنیم شکرگزار باشید برای خود شما است وگرنه خداوند متعال بی‌نیاز است.

ایشان «ایام‌الله» را برای مردم صبار و شکور، مهم عنوان کردند و فرمودند: «صبار» یعنی یکپارچه اهل استقامت و صبر هستند و از میدان به اندک چیزی خارج نمی‌شوند، ایستادگی می‌کنند و «شکور» یعنی نعمت را می‌شناسند، ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می‌بینند و همچنین قدرشناس آن هستند. وزن و قیمت ارزش نعمت را می‌دانند و بر اساس آن نعمتی که خدا داده است، احساس مسئولیت می‌کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آیات مکی سوره ابراهیم (ع) اظهار داشتند: ملت و قومی که بی‌صبر و مسئولیت ناشناس نیستند، خداوند این ایام‌الله را نصیب مردم می‌کند و آنها باید شکرگزار ایام‌الله باشند و اگر مردم واکنش درست شاکرانه نشان دهند خدا متعال به آنها پیروزی‌های بیشتری در آینده خواهد داد.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: این دوهفته‌ای که بر ما گذشت دو هفته پرماجرا و استثنایی بود؛ ماجراهای تلخ و شیرین و حوادث درس‌آموز در این دو هفته برای ما پیش آمد.

رهبر انقلاب فرمودند: یوم‌الله یعنی مشاهده دست خدا در حوادث، روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به‌پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه جهان را شکل دادند، یکی از ایام‌الله است و کار هیچ عمالی جز دست پرقدرت خدا نمی‌تواند باشد.

آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی دیگر از ایام‌الله است؛ ما این دو روز را جزو ایام‌الله در همین چند روز گذشته در مقابل چشم خود مشاهده کردیم؛ این‌ها روزهای نقطه عطف تاریخ و تاریخ‌ساز هستند و روزهای عادی نیستند، اینکه یک نیرویی یک ملتی این قدرت و توان روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زورگوی عالم این‌گونه سیلی بزند، نشان‌دهنده دست قدرت الهی است و «ایام‌الله» است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: لکن تأثیرات این روزها در زندگی ملت‌ها و روحیه و منش ملت‌ها در مسیر ملت‌ها آثاری که این روزها باقی می‌گذارند، آثار ماندگار و بعضاً جاودانه است. حالا جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت پراستقامتی و ملتی شکرگزاری است.

ایشان افزودند: در طول این سال‌های متمادی ملت ایران همواره سپاسگزار الطاف الهی در طول این سال‌ها بوده است. باید ما ملت صبار و شکور از این آیات درس بگیریم. اولین مسئله این است که ابعاد مادی و معنوی این پدیده را شناسایی کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این جمعیت بی‌نظیر را کدام دست قدرتی به میدان آورد. این اشک و عشق و شور را چه کسی پدید آورد. کدام عاملی می‌توانست یک چنین معجزه‌ای را نشان دهد. جز دست قدرت الهی است.

ایشان افزودند: آن کسانی که دست قدرت خدا را نمی‌توانند در این حوادث ببینند و تحلیل‌های مادی در این مسائل می‌کنند، عقب می‌مانند باید دست قدرت خدا را دید. بعد معنوی و بسیار مهم این حوادث، همین است که خدای متعال این کار را می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: وقتی خدای متعال چنین حرکتی در ملت به وجود می‌آورد، انسان باید احساس کند اراده الهی در پیروزی این ملت است و این نشان‌دهنده این است. اراده الهی بر این است که ملت در این راه و در این خط حرکت کند و پیروز شود. نشان‌دهنده معنویت و باطن این ملت هم هست. این عشق و این وفا و این ایستادگی و این بیعت بزرگ با خط امام (ره)، مردم با حضورشان در میدان با خط امام (ره) بیعت کردند؛ بیعتی با این عظمت و بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از رحلت امام (ره) بزرگوار، این‌طور با امام مردم بیعت می‌کنند این‌طور امام (ره) زنده است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: چه شد که پس از تلاش امپراتوری خبری صهیونیست در چند روز قبل و بعدازاین حادثه امپراتوری خبری صهیونیسم در همه دنیا سعی کردند نام سردار بزرگوار عزیز ما را متهم کنند به تروریسم. خود رئیس‌جمهور آمریکا، وزیر خارجه‌اش گفت. دستگاه‌های خبری صهیونیست‌ها در همه دنیا تکرار کردند اما خدای متعال صفحه را درست به‌عکس آنچه آنها می‌خواستند ترسیم کرد و نه‌فقط در ایران بلکه در کشورهای مختلف مردم به روح این شهید بزرگوار درود فرستادند و پرچم آمریکا و صهیونیست‌ها را آتش زدند. آیا دست خدا را به‌وضوح نمی‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگر از بیاناتشان فرمودند: خود این شهادت بزرگ هم یکی از آیات قدرت الهی است، دولت بی‌آبروی آمریکا رسوایی این دولت را رقم زد. این‌ها کسی را که سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم بود، شهید کردند. شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه است به همین عنوان هم شناخته شده است. کدام فرمانده دیگر می‌توانست کارهایی که او انجام داد انجام دهد.

ایشان افزودند: منطقه‌ای که در محاصره ۳۶۰ درجه است، شهید سلیمانی با بالگرد وارد این منطقه می‌شود. جوان‌های خوبی در آن منطقه دست‌تنها هستند، چشمشان به حاج قاسم می‌افتد روحیه و انگیزه پیدا می‌کنند، محاصره را از بین می‌برند، دشمن را متواری می‌کنند. چه کسی می‌تواند این را انجام دهد. فرمانده ضد تروریست، قوی‌ترین و سرشناس‌ترین فرمانده را ترور کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: در میدان با او روبرو نشدند او را دزدانه و بزدلانه، دولت آمریکا او را ترور کرد و خودشان اعتراف کردند این مایه روسیاهی آمریکا در این منطقه شد. تا قبل از این حادثه این‌طور کارها مخصوص رژیم صهیونیستی بود. رهبر حماس را ترور کردند، رهبر جهاد را ترور کردند و گفتند ما ترور کردیم. آمریکایی‌ها آدم خیلی کشتند در عراق، افغانستان، هر چه توانستند آدم ترور کردند منتهی اعتراف نمی‌کردند. این‌ها اعتراف کردند که ترور کردیم.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: خدای متعال پشت سر افراد می‌زند تا اعتراف کنند. اعتراف کردند که ما تروریست هستیم رسوایی از این بزرگ‌تر می‌شود.

ایشان در بخش دیگر از بیاناتشان فرمودند: تشییع‌جنازه و شهادت بزرگ شهید عزیز یک‌طرف قضیه است، عکس‌العمل و واکنش قدرتمندانه سپاه طرف دیگر است. البته ضربه درخور تدبر بود اما مهم‌تر از ضربه نظامی ضربه حیثیتی به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: آنها اعلام کردند تحریم‌ها را افزایش می‌دهند اما با این کار نمی‌تواند آبروی ازدست‌رفته امریکا را برگرداند.

ایشان اظهار داشتند: اخلاص برکت دارد، هر جا اخلاص بود، خدای متعال به اخلاص بندگان مخلص برکت می‌دهد؛ کار به نحوی می‌شود که اثر آن به همه می‌رسد، برکت آن در میان مردم باقی می‌ماند. نتیجه آن اخلاص عشق و وفاداری، حضور مردم و همین تازه شدن روحیه انقلاب مردم است.

رهبر انقلاب فرمودند: اینکه ما این حوادث (اخیر) را تبیین و قیمت‌گذاری کنیم و قدر آنها را بدانیم و ببینیم ارزش این حوادث چقدر است در صورتی تحقق پیدا می‌کند که به حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی به چشم یک فرد نگاه نکنیم و به چشم یک مکتب نگاه کنیم.

ایشان فرمودند: سردار شهید عزیز را به چشم یک مکتب، راه و یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم اهمیت این قضیه روشن خواهد شد.

رهبر انقلاب تصریح کردند: سپاه قدس را نباید به‌عنوان یک مجموعه و سازمان اداری ببینیم، بلکه به‌عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنیم. اگر این‌گونه شد اجتماع مردم، تجلیل و تکریم مردم معنای دیگری پیدا می‌کند. البته بدون تردید همه نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج زیربنای فکری‌شان هدف‌های الهی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه دوم نماز جمعه تهران درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی فرمودند: مجدداً تسلیت عرض می‌کنیم، اظهار همدردی می‌کنیم، ابهام‌هایی وجود دارد. تشکر می‌کنیم از فرماندهان سپاه توضیح دادند ولی باید حادثه پیگیری شود و از حوادث مشابه هم به‌طورجدی پیشگیری شود. پیگیری مهم است مهم‌تر از آن پیشگیری از تکرار این حوادث است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیانات کوتاهی درباره انتخابات گفتند: برادران عزیز، خواهران عزیز، ملت عزیز ایران، حضور ملت ایران مهم‌ترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است که یکی از مهم‌ترینش انتخابات است.

ایشان تصریح کردند: حضور ملت ایران در انتخابات، کشور را بیمه می‌کند. دشمن را مأیوس می‌کند. سعی و تلاششان بر این است که نگذارند با انواع و اقسام حیل که مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند مردم باید با شوق در انتخابات شرکت کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مراقبت کنید مبادا دشمن بتواند در این زمینه خواسته خود را تحقق بخشد که عبارت است از کم‌رنگ کردن و بی‌رمق کردن انتخابات.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: همان اندازه‌ای که ما از حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم و غم بر دل ما فرود آمد، دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد، به خیال اینکه مستمسکی به دست آورده است که بتواند سپاه پاسداران، نیروهای مسلح و نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال ببرد. خواستند این کار را بکنند شاید آن حادثه عظیم را تحت‌الشعاع قرار بدهند، اما اشتباه کردند.

ایشان اظهار داشتند: آنها مکر کردند اما ندانستند مکرشان در مقابل دست قدرت پروردگار هیچ تأثیری ندارد و نمی‌توانند این کار را بکنند. حادثه یوم‌الله تشییع پیکر شهید و یوم‌الله در هم کوبیدن پایگاه آمریکایی از ذهن مردم نخواهد رفت و روزبه‌روز هم زنده‌تر خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب صمیمانه بار دیگر با اصحاب مصیبت هواپیمای اوکراینی ابراز همدردی کردند و افزودند: در غم آنها شریک هستیم و تشکر می‌کنم از پدر و مادرها و صاحبان عزاهایی که باوجوداینکه دل‌هایشان پر از درد و غم بود در مقابل توطئه و وسوسه دشمن و برخلاف آنچه میل دشمنان بود، ایستادند.

ایشان فرمودند: مادر یکی از عزیزانی که در این هواپیما بود به من نامه نوشته و اظهار کرده که پای جمهوری اسلامی و پای انگیزه‌های شما ایستاده‌ایم، این‌ها شجاعت و فهم و بصیرت می‌خواهد که با همه وجود در مقابل این‌طور شخصیت‌ها احساس تکریم و تعظیم می‌کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر سه کشور اروپایی فرمودند: اقدامات اخیر دولت خبیث انگلیس و دولت فرانسه و آلمان برای تحت‌الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در کشور بود. آنها ایران را تهدید کردند که ما مسئله هسته‌ای را بار دیگر به شورای امنیت می‌بریم که البته مسئولان کشور خوشبختانه پاسخ اینها را محکم داده‌اند.

ایشان فرمودند: این‌ها همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام حسین کمک کردند. دولت آلمان وسایل و سلاح شیمیایی را در اخیر صدام حسین گذاشت تا شهرها و جبهه‌های ما را هدف قرار بدهد که آثار آن هنوز در  میان رزمندگان قدیمی ما وجود دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزود: دولت فرانسه بالگردهای جنگی سوپر اتان دارد را برای هدف قرار دادن کشتی‌های نفتی ما در اختیار صدام حسین قرار داد، سوابق آنها است. دولت انگلیس با همه وجود در خدمت دشمنان ما و صدام حسین بود. این‌ها سوابق این‌گونه است و امروز هم این‌گونه عمل می‌کنند. باید به  همین چشم به آنها نگاه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: بعد از خروج آمریکا از برجام که این سه دولت حرف می‌زدند و یاوه‌گویی می‌کردند، از همان اول هم گفتم که بنده به این سه دولت اعتمادی ندارم؛ این‌ها کاری انجام نخواهند داد و در خدمت آمریکا خواهند بود و امروز بعد از گذشت حدود یک سال کاملاً واضح و معلوم شده که به معنای واقعی کلمه پادوی آمریکا هستند.

ایشان با بیان اینکه این سه دولت حقیر اروپایی در انتظار این هستند که ملت ایران را به‌زانو دربیاورند، خطاب به آنها بیان کردند: آمریکا که بزرگ‌تر شما و پیش رو و ارباب شما بود، قادر نبود ملت ایران را به‌زانو دربیاورد، شما کوچک‌تر از آن هستید که بخواهید ملت ایران را به‌زانو دربیاورید.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این‌ها مذاکره هم که می‌کنند مذاکره‌شان با دغل و فریب‌کاری آمیخته است، آنها همان کسانی هستند که پشت میز مذاکره حاضر می‌شوند، آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند؛ آنها همان افراد هستند تفاوتی نمی‌کنند، فقط لباس خود را تغییر می‌دهند. دست چدنی دارند که پوشش مخملی را بیرون می‌آورد و خود را نشان می‌دهد وگرنه باطن همان باطن است و هیچ تفاوتی ندارد؛‌ آنها نمی‌توانند کسانی باشند که به آنها اطمینان کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیانات کوتاهی درباره انتخابات گفتند: برادران عزیز، خواهران عزیز، ملت عزیز ایران، حضور ملت ایران مهم‌ترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است که یکی از مهم‌ترینش انتخابات است.

ایشان تصریح کردند: حضور ملت ایران در انتخابات، کشور را بیمه می‌کند. دشمن را مأیوس می‌کند. سعی و تلاششان بر این است که نگذارند با انواع و اقسام حیل که مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند مردم باید با شوق در انتخابات شرکت کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مراقبت کنید مبادا دشمن بتواند در این زمینه خواسته خود را تحقق بخشد که عبارت است از کم‌رنگ کردن و بی‌رونق کردن انتخابات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست