رئیس اتاق بازرگانی البرز: زیرساخت لازم برای صادرات محصولات از البرز فراهم شود/ صادر کنندگان مورد حمایت ویژه قرار می گیرند

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز خواستار کمک دستگاههای مرتبط برای انتقال کارت بازرگانی فعالان اقتصادی به این استان شد و گفت : زیر ساخت لازم برای توسعه صادرات البرز فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در هشتاد و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز که به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای شکل گیری دولت سیزدهم نگاه ویژه تری در حوزه های مرتبط با اقتصاد ایجاد شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در حوزه اقتصاد از جمله در سطح روابط بین الملل و وزارت امور خارجه افزود: در این زمینه معاون دیپلماسی اقتصادی این وزارتخانه نشست های مختلفی با کشورهای همسایه برگزار کردند و گسترش سطح تعاملات با آنها به عنوان اولویت نخست مطرح است، همچنین اقداماتی ویژه در حوزه عقد قراردادها، تفاهم نامه ها، واردات مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی به همسایگان ایران مدنظر است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه متاسفانه در چند سال گذشته رایزن های اقتصادی ایران در سطح سفارتخانه ها را از دست داده بودیم، گفت: اکنون در دولت سیزدهم با توجه به اینکه سازمان توسعه تجارت نگاه ویژه تری به این موضوع دارد، مجدد اقدامات لازم برای صدور مجوز ایجاد دفترهای ویژه فعالیت اتاق های مشترک بازرگانی در کشورهایی که ایران تراز تجاری خوبی در آنجا دارد، در حال انجام است که امیدواریم تا ۶ ماه دیگر این مهم محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تولید، واردات و صادرات از جمله رسیدگی به مسائل حقوقی این شرکت ها بیان کرد: این مشکلات بعد از راه اندازی دفاتر اتاق های مشترک بازرگانی با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه عملکرد و رتبه استان البرز متاسفانه در ماه های اخیر از لحاظ برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پایین آمده است، افزود: بخش عمده کاهش سطح این امتیاز به تشکیل نشدن ماهانه جلسات شورای گفتگو در البرز باز می گردد، در حالی که برگزاری این نشست ها مهم است و مصوبات آن به صورت ضرب الاجل قابل پیگیری است و برخی نیز که مصوبات ملی است باید هرچه زودتر در جلساتی با حضور وزرا از جمله اقتصاد مطرح شود.

وی با درخواست از مسئولان حاضر در این جلسه از جمله نماینده البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش خصوصی انتظار دارد که صدای مطالبه گری آن در مباحث مختلف از جمله قانونگذاری به گوش مسئولان کشور برسد و این درخواست در مجلس که وظیفه قانون گذاری دارد با جدیت بیشتری پیگیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با تاکید بر اینکه برای رشد توسعه صادرات در استان نیاز به فراهم کردن زیرساخت های آن است، افزود: این مباحث را از طریق شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان پیگیری می کنیم و با توجه به مشورت میان بخش دولتی و خصوصی در این جلسات نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

رضایی در بخش دیگری در تشریح یکی از مشکلات مهم مرتبط به حوزه بازرگانی البرز بیان کرد: یکی از مباحث اصلی موضوع انتقال کارت بازرگانی خارج از استان به اتاق بازرگانی البرز است، انتظار ما این است که در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مصوبه ای در این راستا داشته باشیم، بدین منظور لازم است که طرح های تشویقی برای استفاده از گمرک البرز فراهم شود و با جلب رضایت تولیدکنندگان بتوانیم کارت های بازرگانی صادر شده از دیگر نقاط کشور را به البرز انتقال دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست