استعفای رییس اتاق بازرگانی البرز

بسم الله الرحمن الرحیم

قُل لَنْ یُصیبَنا اِلاّ ما کَتَبَ اللهُ لَنا هُوَ مَوْلنا وَ عَلَی اللهِ فَلْیَتَوَّکَّلِ الْمُؤمِنُون.   (سوره توبه- آیه ۵۱)

بگو هرگز چیزی برای ما اتفاق نمی افتد مگر آنچه را خدا مقدر کرده باشد. اوست صاحب اختیار ما و مومنان فقط و فقط بر خدا توکل می کنند.

اعضای محترم هیات نمایندگان اتاق البرز

اینجانب افتخار دارم که در طول ۱۰ سال گذشته با همه شما اعضاء محترم هیات نمایندگان رابطه دوستی صمیمانه داشته و در مقاطع مختلف همکاری داشته‌ام و همواره از افکار و اندیشه‌های و سجایای اخلاقی شما بهره گرفته‌ام.

لازم می‌دانم قبل از هر چیز از حسن اعتماد همه اعضائی که به اینجانب رای داده و مرا در طول این ۱۰ سال حمایت نموده اند و نسبت به اینجانب برای تصدی‌گری مسئولیت خطیر ریاست اتاق بازرگانی صنایع معادن وکشاورزی البرز، تشکر و سپاسگزاری نمایم.

در طول یک سال گذشته تلاش کردم در اجرای سیاست‌های اتاق با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و اعضاء هیات رییسه و هیات نمایندگان و مدیران متعهد و کارآمد اتاق برنامه‌ریزیی را که برای اخذ رای اعتماد اعضاء محترم اتاق تقدیم کردم جامه عمل بپوشانم و در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری به دست آمد.

در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری حمایت از نیروهای جوان و مسئول در بخش‌های مختلف صنعتی ،بازرگانی ،اقتصادی و فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته شد.

و در جهت تقویت جبهه بخش خصوصی اقدامات متعددی صورت گرفت. بسیاری از اصحاب صنعت و تجارت که به نوعی دچار سرخوردگی و دلسردی بودند با سیاست‌های نظام و دولت تدبیر و امید و اتاق بازرگانی همراه شدند و ثمره آن رونق بخشیدن به حوزه صنعت، گسترش و ترویج صادرات محور شدن صنایع استان، تقویت کانون های استارتاپی، گسترش فعالیت های بین المللی و سامان بخشیدن به وضعیت بازرگانان  و فعالیت‌های حمایتی از بخش کشاورزی بوده است.

در عین حال با توجه به ماهیت اتاق بازرگانی و اختلاف نظر عمیق شخصیت‌های فرهیخته در زمینه مسائل اقتصادی از یکسو و تلاش مخالفان و بداندیشان برای عقیم ساختن هرگونه حرکت مثبت این اتاق از آغاز کار تاکنون بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی مورد هجوم بوده و عموم فعالیت‌های آن در فضای آلوده به دروغ پراکنی، افترا و اتهامات ناروا مورد تخریب قرار گرفته است.

همچنانکه جلسات پنهانی برای تخریب کلیه دستاوردهای اتاق بازرگانی و ناکارآمد نشان دادن آن عزم خود را جزم کرده‌اند ،اینجانب و همکارانم هرگز خود را خالی از اشکال ندانسته و همواره از هر گونه نقد سازنده استفاده کرده‌ایم ولی متاسفانه برخی از جریانات حاشیه ایی با زیرپا گذاشتن همه تعهدات اخلاقی سعیدر وارونه جلوه دادن مسائل و بدبین ساختن اعضاء اتاق و شخصیت‌های سیاسی و اقتصادی نسبت به عملکرد اتاق بازرگانی البرز دارند .

اینجانب علیرغم آنکه تمامی توان خود را برای ایجاد فضای صمیمانه همراه با آرامش و متانت به کار گرفته و از حاشیه سازی‌ها فاصله گرفته‌ام در عین حال خود را قادر به ادامه خدمت در هیات رییسه نمی‌بینم  و مایلم هیات رییسه بتواند در فضای آرام و خالی از تنش برنامه‌های خود را با حمایت های همه جانبه اینجانب دنبال کند. لذا بدینوسیله استعفای خود را از هیات رییسه اتاق تقدیم می‌دارم و امیدوارم نیروهای جوان و شایسته بتوانند با توان بیشتر این حوزه را مدیریت کنند.

همه همکارانی که با اینجانب همکاری داشته اند خود شاهد بوده اند که اینجانب زندگی خود را وقف خدمت خالصانه به اسلام و تحقق آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی کرده و امیدوارم تا پایان زندگی نیز بر این عهد باقی بمانم.

لازم می‌دانم مراتب سپاس و تشکر صمیمانه خود را از حمایت‌های بی‌دریغ امام جمعه محترم، استاندار و معاونین محترم ،نمایندگان محترم مردم ،مدیران استانی، هیات رییسه، معاونین و دبیرکل اتاق ایران ، روسای اتاقهای کشور، روسای تشکلها، روسای اتاقهای مشترک، روسای کمیسیونها، روسای اتاقهای تعاون و اصناف ، اصحاب رسانه واعضای اتاق، از برنامه‌های اتاق بازرگانی در عرصه‌های مختلف، که همواره بهترین پشتوانه و مایه دلگرمی اینجانب و سایر همکاران بوده است ابراز نمایم.

در خاتمه شایان ذکر است مشروح عملکرد اتاق طی پنج ساله گذشته تقدیم حضور خواهد شد .

از خداوند متعال سعادت ،سلامتی و مزید توفیقات حضرات را در مسئولیت خطیری که بر عهده خواهید داشت و عزت و سربلندی استان سرافراز البرز را در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی خواستارم.        
                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ارادتمند  رحیم بنا مولایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست