صنایع تبدیلی کشاورزی در البرز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه صنایع تبدیلی استان یکی از بخش‌های موثر و قابل اتکا است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، افزود: شرایط برای اسکان و پذیرایی مهمانان خارجی در البرز مهیا شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، محسن امینی در جریان سیزدهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز با محوریت امضای تفاهم نامه میان کمیسیون‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق با اشاره به توانمندی‌های موجود در سطح کمیسیون‌های تخصصی این مجموعه بیان کرد: با توجه به اینکه فعالان عرصه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت استان هر کدام درگیر کسب و کارهایی خاص هستند، در سایه تعامل با هم می تونیم اقتصاد سازنده ای را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه توانمندی‌های موجود در این سه حوزه تعاملی هرکدام  را یک فرصت برای دیگری برشمرد و افزود: باید با تکیه بر این فرصت‌ها موقعیت‌های مناسبی ایجاد می شود، به طور مثال در تمامی مجموعه‌های صنعتی پتانسیل‌هایی برای بهره برداری از ظرفیت‌های حوزه کشاورزی وجود دارد؛ چرا که در این حوزه نه تنها کشت و زراعت، بلکه صنایع تبدیلی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، صنایع تبدیلی و محیط زیست اتاق بازرگانی البرز با این توضیح که تعاملات و اتفاقات در مجموعه های گردشگری، کشاورزی و صنایع دستی به استفاده متقابل پتانسیل‌ها در این بخش ها کمک خواهد کرد، گفت: با امضای اتفاهم نامه همکاری میان سه کمیسیون گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق در کنار بهره مندی از دیدگاه‌های یکدیگر همپوشانی مناسب در راستای اقتصادی پویا در استان هم رقم خواهد خورد.

‏وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالان صنعتی نیازمند استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری از جمله اقامتگاه‌ها به منظور میزبانی از مهمانان خارجی و داخلی خود هستند، بیان کرد: این میهمانان نیازمند آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری استان البرز هستند ، چراکه تاکنون اطلاع رسانی کافی در این مورد هم صورت نگرفته است.

به گفته امینی با ورود گردشگری در بخش صنعت و کشاورزی و بلعکس می توان برای تمامی فعالان این بخش ها فرصت‌های اقتصادی بیشماری فراهم کرد و تنها نباید به مفاد چنین تفاهم نامه هایی پایبند بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق البرز تاکید کرد: باید توانمندی‌های حوزه های گردشگری و صنایع دستی استان البرز از سوی مجموعه‌هایی مانند کمیسیون گردشگری اتاق برای فعالان عرصه کشاورزی و یا صنعت استان معرفی شود؛ چرا که فرصت‌های نهفته بسیاری در این بخش‌ها وجود دارد.

وی بیان کرد: با تفکری که امروز در مجموعه اتاق بازرگانی البرز با توجه به رویکرد ریاست اتاق و بخش های فعال این مجموعه وجود دارد، شاهد اتفاقات سازنده‌ای در حوزه اقتصاد استان از سوی اتاق خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست