نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز: رویداد تاثریا سکوی پرتابی برای تبدیل ایده‌های فناورانه به طرح‌های مورد نیاز صنعت است

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه برگزاری رویداد تاثریا یک گام مهم در توسعه سطح تعامل صنعت و دانشگاه است، گفت: این رویداد سکوی پرتابی برای تبدیل ایده‌های فناورانه به طرح‌های مورد نیاز صنعت است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، یداله مالمیر در بازدید از غرفه های نمایشگاهی رویداد تاثریا که با حضور رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور در مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج برگزار شد، بیان کرد: در  غرفه های نمایشگاهی این رویداد که با حمایت اتاق بازرگانی البرز برگزار شده طرح‌های فناورانه و پژوهشی شرکت کنندگان در شاخه های کشاورزی، هنر، پوشاک، پلیمر و شیمی، کامپیوتر، سلامت، پزشکی و ایمنی و یا صنایع غذایی ارائه شده است.

وی با اشاره به حضور تیم‌های پژوهشی دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان در این رویداد گفت: برگزاری چنین رویدادهایی به عنوان گام نخست تقویت جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه اقتصاد و تجارت کشور بسیار حائز اهمیت است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: در کنار بحث تجاری سازی ایده‌های فناورانه، ایجاد بسته‌های حمایتی به منظور صادراتی کردن این کسب و کارها مدنظر است.

وی با بیان اینکه در رویداد تاثریا صاحبان ایده‌ها نو و فناورانه از چند استان مختلف کشور حضور دارند، گفت: ایده های دانشجویی و حتی دانش آموزی در قالب برگزاری چنین رویدادهایی با حضور سرمایه گذاران مختلف فرصت معرفی تولیدات خود و تبدیل این ایده ها به کالاهای سرمایه ساز را پیدا می کنند.

به گفته مالمیر رویداد تاثریا سکوی پرتابی برای تبدیل ایده های فناورانه به طرح های مورد نیاز صنعت است و این طرح ها در ادامه با سرمایه گذاری از سوی صنعتگران مواجه می شوند.

وی توضیح داد: برگزاری رویداد تاثریا یک گام مهم در توسعه سطح تعامل صنعت و دانشگاه است و با این روش می توان کاستی هایی که در راستای ارتباط میان مراکز دانشگاهی، تولیدکنندگان و صنعتگران وجود دارد را جبران کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست