رئیس اتاق بازرگانی البرز: پشتیبانی ها از صنعت ایران سبب کوتاهی دست دلالان است

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه عرضه مواد اولیه داخلی با نرخ مناسب مصداق حمایت‌ از تولید داخلی و مانع زدایی‌ها و به عنوان یک اولویت مطرح است، گفت: به یقین این پشتیبانی ها از صنعت ایران سبب کوتاهی دست دلالان است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع، معادن وکشاورزی استان البرز، پرهام رضایی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، اظهار داشت: ادامه نامگذاری مرتبط با بخش تولید از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت بخش تولید و نگاه ویژه ایشان به این بخش مهم و راهبردی دارد.

وی افزود: تداوم نام گذاری‌ها با موضوع اقتصادی اهمیت ویژه تولید را می رساند و این موضوع تکلیف را بر مسئولان متولی سنگین تر می کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه مانع زدایی از خواسته‌های به حق صنعتگران است، بیان کرد: ثبت یک برند تجاری در کشور به زمان زیادی نیاز دارد، از سویی دیگر یکی از مشکلات در مسیر راه اندازی یک کسب و کار طی مراحل اداری برای صدور مجوزهای لازم است.

رضایی با بیان اینکه اتاق بازرگانی البرز برای تحقق منویات رهبری معظم انقلاب در زمینه مانع زدایی کارگروهی تشکیل می دهد، عنوان کرد: صنعتگر به جزء تولید نباید دغدغه دیگری داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از موارد پشتیبانی‌های مد نظر مقام معظم رهبری می تواند تسهیل گیری در تهیه مواد اولیه تولید در شرایط تحریمی باشد، گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر تولید کنندگان با آن مواجه بوده اند، بحث تهیه مواد اولیه بدون دغدغه و خرید بیشتر نرخ معمول در بازار از دلالان است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به اهمیت تشکیل سازوکاری جامع برای شرکت‌هایی که از مواد اولیه داخلی استفاده می کنند تا دست دلالان و واسطه‌ها برچیده شود، تصریح کرد: برخی از مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی در داخل کشور به راحتی قابل تامین است، اما تولیدکنندگان برای تهیه آن هم مشکلاتی دارند و باید مواد اولیه را بسیار بیشتر از قیمت واقعی از دست دلالان و واسطه ها تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست