موجی از نارضایتی در میان صنعتگران البرزی به دلیل قطعی برق ایجاد شده است

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه موجی از نارضایتی به دلیل قطعی برق در  میان صنعتگران استان ایجاد شده است، گفت: متولی پرداخت خسارت به این واحدهای صنعتی کیست؟

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که امروز در محل اتاق بازرگانیبرگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار داشت: قطعی مدت دار برق در سطح استان البرز به ویژه در شهرکهای صنعتی سبب توقف تولید و ضربه به واحدهای صنعتی و تولیدی استان شده است.

وی افزود: در این مورد طی نشست هفتاد و هشتم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز، خواسته صنعتگران و فعالان اقتصادی در مورد زیان وارده در اثر قطعی برق را مطرح کردیم اما این مسئله همچنان برای بسیاری از صنعتگران گرفتاری‌های بزرگی ایجاد می کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات امروز در کشور به ویژه البرز با بیش از ۴ هزار واحد صنعتی گرفتاری های ایجاد شده به دنبال اعمال خاموش‌های مدت دار است.

وی توضیح داد: در نشست استاندار با وزارت نیرو برای رفع بخشی از این مشکلات تلاش شده است اما هنوز قطعی برق به مدت ۷ تا ۸ ساعت در روز سبب خسارت‌های بالا به واحدهای صنعتی استان شده است.

رضایی ادامه داد: طبق ماده ۲۵ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اگر خسارتی ناشی از بروز مشکل در زیرساخت هایی مانند برق به واحدهای صنعتی وارد شود باید این خسارت‌ها از جانب دولت جبران شود، در حال حاضر که حجم بالایی از مواد اولیه واحدهای تولیدی در اثر خاموشی‌های طولانی مدت از بین رفته است این سوال اساسی مطرح می شود که متولی پرداخت خسارت به این واحدهای صنعتی کیست؟

وی با تاکید بر اینکه قطعی مدت دار برق سبب موجی از نارضایتی در شهرک‌های صنعتی شده است، افزود : مکاتبات متعددی از سوی تولیدکنندگان و صنعتگران استان به اتاق بازرگانی ارسال شده و ملاقات های حضوری زیادی در این مورد با صنعتگران داشته ایم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه استاندار و معاون اقتصادی استانداری برای رفع خاموشی در شهرکهای استان پیگیرهای لازم  را داشته اند، گفت: در این زمينه باید به راهکار مناسبی دست پیدا کنیم و به نحوی برنامه ریزی شود که سال‌های آینده در چنین روزهایی دچار این مشکلات نشویم.

وی ادامه داد: البرز قطب صنعتی است و واحدهای بزرگ صنعتی زیادی در این استان فعالیت دارد که باید در تمامی زمینه‌ها از جمله تامین زیرساخت‌هایی مانند تامین برق حمایت شوند.

رضایی با بیان اینکه در استان البرز پتانسیل سرمایه گذاری بالایی در زمینه تولید برق با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر وجود دارد، افزود: با توجه به وسعت زمین در البرز نیاز است که طبق یک تصمیم ضرب الاجلی در این حوزه ورود کرده و برای استفاده از ظرفیت انرژی‌های‌های تجدید پذیر اقدام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست