صنعت نساجی و پوشاک استان البرز در راه توسعه و پیشرفت

نائب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و رییس انجمن تخصصی همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز از راه اندازی شهرک تخصصی نساجی، پوشاک، چرم و سلولزی با فناوریهای نوین در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز «یدالله مالمیر» در نشست مشترک با حضور معاون امور صنایع سازمان صمت البرز، مدیران منطقه ویژه اقتصادی پیام و گمرک استان البرز و با مشارکت تعدادی از اعضای انجمن که صبح امروز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد؛ گفت: یکی از وظایف انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز شناسایی امکانات و پتانسیل های استان و به تبع آن ایجاد پلی برای بهره برداری صحیح از آن است از همین رو طی برنامه ریزی های صورت گرفته و برگزاری مذاکرات فشرده با منطقه ویژه اقتصادی پیام، مقرر گردید تا فعالان اقتصادی مرتبط نساجی، پوشاک، چرم و سلولزی در قالب یک شهرک تخصصی با فناوریهای نوین در منطقه ویژه اقتصادی پیام فعالیت خود را آغاز نمایند.

«مالمیر» ضمن اشاره به مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام تصریح کرد: امکاناتی چون معافیت گمرکی، معافیت مالیاتی، فرودگاه جهت پروازهای کارگو و نزدیکی به محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان البرز و پایانه صادراتی استان به علاوه امکانات مناسب زیرساختی از جمله مزیت های این منطقه است که می توان به نحو مطلوب از آن بهره جست.

وی درباره برنامه ریزی های صورت گرفته برای ایجاد این شهرک تخصصی افزود: در فاز نخست ۱۰۰ هکتار زمین به این شهرک اختصاص می یابد که در صورت حضور واحدهای تولیدی، ایجاد اشتغال ۱۰ هزار نفری از آن انتظار می رود و در فاز بعدی ۲۰۰ هکتار دیگر به این شهرک ضمیمه خواهد شد که اشتغال نهایی این شهرک ۳۰ هزار نفر برآورد می شود.

نائب رئیس اول اتاق بازرگانی البرز درباره چند و چون حضور واحدهای تولیدی در این شهرک تخصصی اظهار داشت: در فاز نخست، نگاه ویژه ما معطوف به واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران استان البرز است اما در فازهای بعدی از سرمایه گذاران دیگر استانها و سرمایه گذاران خارج از کشور نیز دعوت به عمل خواهد آمد.

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز در ادامه عنوان کرد: تولید در شهرک تخصصی نساجی، پوشاک، سلولزی و چرم با فناوریهای نوین استان البرز مبتنی بر صادرات خواهد بود و هیچ منعی برای حضور اصناف تولیدی استان وجود ندارد چرا که بخش مهمی از تولیدات صنعت پوشاک و چرم استان، توسط اصناف تولیدی استان، تولید می شود.

در خاتمه مقرر گردید جهت اجرایی شدن این پروژه کار گروهی مرکب از نمایندگان اتحادیه های صنفی و نمایندگان بخش صنعت و با مشارکت کارشناسان منطقه ویژه اقتصادی پیام و سایر دستگاه های مرتبط تشکیل وبا راهبری شرکت تعاونی انجمن این طرح را تا تحقق آن پیگیری نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست