نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری البرز و قزوین در کرج برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی استان البرز از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری البرز و قزوین در کرج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان‌های البرز و قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهنامه همکاری بین اتاق‌های بازرگانی استان البرز و قزوین نمایشگاه مشترک صنایع دستی این دو استان در پارک ایران کوچک کرج برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بازدید از این نمایشگاه رایگان است، افزود: در این نمایشگاه ۶۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی استان البرز و ۲۰ صنعتگر و هنرمند از استان قزوین و فعال رشته های مختلف صنایع دستی حضور خواهند داشت.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه هنرمندانی در رشته مس، فرش، گلیم، زیورآلات، چلنگری، سفال، چرم، شیشه، لباس محلی، معرق، غذا و شیرینی محلی در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: هنرمندان زیادی از استانهای مختلف متقاضی حضور در این نمایشگاه بودند.

حاضری با بیان اینکه افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مسئولان ملی و کشوری در تاریخ پنجم آبان ماه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه در پارک ملی ایران کوچک برگزار می‌شود، ادامه داد: ساعت بازدید از این نمایشگاه  طی سه روز برگزاری از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ شب تعیین شده است و مراسم اختامیه این رویداد در روز جمعه ۷ آبان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و همچنین ایل شاهسوند، شرکت کنندگانی در نمایشگاه حضور خواهند داشت که با برپایی سیاه چادر مرتبط با این استانها و پخت غذاهای محلی،آش ، نان و کلوچه محلی از میهمانان پذیرایی می‌ کنند.

وی با بیان اینکه هنرمندان مطرح مجسمه سازی هم در نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و گردشگری البرز و قزوین حضور پیدا می کنند، ادامه داد: اجرای موسیقی محلی و هنر چهل تیکه بخشی دیگری از این نمایشگاه است.

لازم به توضیح است که این نمایشگاه با همکاری اتاق های بازرگانی البرز و قزوین، ادارات کل میراث فرهنگی البرز و قزوین، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز و قزوین و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست