لزوم تعامل با فعالان حوزه گردشگری برای رونق این صنعت در البرز/گردشگری خلاق توسعه یابد

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز گفت: تعامل سازنده با فعالان حوزه گردشگری برای رونق این صنعت در البرز ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری در پانزدهمین نشست کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با تبریک پنجم مهر ماه روز گردشگری به فعالان این عرصه، اظهار داشت: باید به دنبال فرصت‌هایی برای گردشگری ایمن در شرایط شیوع ویروس کرونا باشیم و در کنار آن با توسعه بخش گردشگری داخلی هر چه زودتر زمینه احیای این صنعت درآمدزا را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در دوران پساکرونا به تبع مردم بعد از مدت طولانی دوری از سفر تمایل بیشتری برای انجام مسافرت‌های مختلف، حضور در تورهای گردشگری و بازدید از مکان‌های مختلف تاریخی پیدا می کنند و با تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی در این راستا بخش مهمی از خسارت‌های به وجود آمده در این دوران کاسته می‌شود.

حاضری با اشاره به برگزاری رویداد اکسپو ۲۰۲۱ دبی که فرصتی طلایی برای فعالان حوزه‌های مختلف صنعت، فناوری، گردشگری و تجاری است، گفت: این رویداد جزو مشهورترین اتفاق‌های اقتصادی و تجاری دنیا است، امیدواریم با توجه به پتانسیل های ویژه البرز در حوزه گردشگری، صنعت، فناوری و صنایع دستی فرصتی خوبی برای حضور فعالان اقتصادی استان در این رویداد فراهم شود.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی استان البرز بیان کرد: برای حضور در نمایشگاه اکسپو و اعزام هیات های تجاری برای حضور موثر در این رویداد، اتاق بازرگانی البرز نیز برنامه ریزی‌هایی دارد که برای تنظیم آن از مشورت کمیسیون های تخصصی اتاق از جمله کمیسیون گردشگری بهره برداری لازم می شود.

وی ادامه داد: اکسپوی دبی فرصت خوبی برای فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی کشور است تا بعد از دو سال رکود اقتصادی ناشی از کرونا بتوانند در این نمایشگاه ظرفیت‌های مرکز اقامتی، خدماتی و پذیرایی و یا تولیدات صنایع دستی خود را به جهان معرفی کنند.

حاضری در بخش دیگری با تاکید بر اهمیت توسعه سطح تعامل میان البرز و استان‌های واقع در یک زوم منطقه ای برای پایه ریزی اقدامات مشترک در حوزه گردشگری افزود: در این رابطه سطح تعاملات خوبی با استان قزوین داشته ایم و قرار است برنامه‌های مشترکی را پایه ریزی کنیم.

وی بیان کرد: در قالب طرح گرشگری خلاق که بر آشنایی با رشته‌های مختلف صنایع دستی، آموزش این دسته از مشاغل و اشتراک گذاری آموخته‌ها با دیگران تاکید دارد، اقدامات مشترک و تاثیرگذار بیشتری را می توانیم در راستای جذب گردشگری داخلی و خارجی و ایجاد یک بازار دائمی و پایدار برای نمایش و فروش تولیدات صنایع دستی پیاده سازی کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در ادامه با اشاره به برنامه هایی که این کمیسیون در راستای معرفی هر چه بیشتر تولیدات صنایع دستی هنرمندان استان به گردشگران داخلی و خارجی مدنظر دارد، گفت: در گام نخست قرار است که با هتل کیمیا طالقان برنامه های مشترکی را اجرایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست