پیگیری استاندار البرز برای تامین منابع مالی نمایشگاه بین المللی استان/ آبرسانی به محل پروژه بررسی شد

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه در صورت تزریق اعتبار فاز نخست نمایشگاه دائمی و بین المللی استان تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد، گفت: آبرسانی به محل در بازدید ازمحل پروژه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در جریان بازدید استاندار و جمعی از مدیران کل استان از محل احداث پروژه نمایشگاه بین المللی که در نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در حال احداث است، بیان کرد: این پروژه با تلاش سهامداران به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل ۱۵ درصد باقیمانده کار نیاز به تامین مالی است و از استاندار البرز درخواست کرده ایم که تدابیر لازم برای تخصیص ۱۰ مبیلیارد تومان اعتبار به این پروژه اندیشیده و اجرایی شود.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن وکشاورزی استان البرز گفت: در صورت تزریق اعتبار لازم پروژه نمایشگاه دائمی و بین المللی البرز تاکمتر از ۳ماه دیگر افتتاح خواهد شد.

وی در مورد مشکلاتی که در زمینه تامین زیرساخت هایی مانند آب، برق و گاز در احداث این نمایشگاه وجود داشت، افزود: با مدیران کل دستگاه های مربوطه برای حل و فصل این مشکلات گفتگو شد.

رضایی توضیح داد: با اداره کل راه و شهرسازی استان هم پیرامون رفع مشکلی که در زمینه عقد قرارداد پروژه نمایشگاه بین المللی استان وجود داشت، مذاکرات لازم نجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه نقشه های فنی پروژه تایید شده است، گفت: این پروژه جزو سیاست های کلان استان است و مصوباتی در مورد آن طی جلسات شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی البرز داشته ایم که حتی با تغییر برخی مسئولیت ها در استان از جمله استاندار هم انجام این پروژه ادامه می یابد.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به اهمیت وجود یک نمایشگاه دائمی و بین المللی در البرز با توجه به استقرار بیش از ۴ هزار واحد صنعتی و حضور هیات های تجاری خارجی افزود: حضور در رویدادهای بین المللی مانند اکسپو امارات هم نیاز به زمینه سازی تقویت ظرفیت های داخلی از طریق برپایی نمایشگاه بین المللی دارد و می طلبد که این نمایشگاه هرچه زودتر در البرز افتتاح شود.

وی ادامه داد: هنوز دستگاه اجرایی خاصی برای تامین منابع مالی تکمیل پروژه نمایشگاه بین المللی مشخص نشده است اما احتمال دارد که متولی آن سازمان صمت استان باشد، چون تعاونی این سازمان هم جزو سهامداران پروژه نمایشگاه دائمی و بین المللی البرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست