معاون اقتصادی استاندار البرز:حریم منطقه ویژه اقتصادی دارویی ساوجبلاغ تعیین شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه بخش اعظمی از داروهای مورد نیاز کشور در البرز تامین می شود، گفت: حریم منطقه ویژه اقتصادی دارویی ساوجبلاغ تعیین شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی در جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز و با محوریت تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی دارویی در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: تامین دقیق محدوده این منطقه دارویی و فراهم ساختن امکانات زیرساختی و زیربنایی در آن به عنوان یک ویژگی اصلی مناطق ویژه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه تامین امکانات فیزیکی زیرساختی و استراتژیک برای این منطقه باید مشخص شود ، افزود: دستگاه‌های مختلف اجرایی مسئول در فراهم سازی این زیرساخت‌ها باید توضیح دهند که چه اقداماتی را پیش می برند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: در استان البرز  با توجه به تمرکز جمعیتی و از طرفی فعالیت‌های صنعتی و شاهراه مواصلاتی بودن این استان باید تعریف درستی از نظر راه‌های دسترسی به این منطقه ویژه اقتصادی در ساوجبلاغ تعریف شود.

وی با تاکید بر اینکه انجام کار کارشناسانه و بررسی‌های زیست محیطی در مورد سطح عرصه این منطقه ویژه اقتصادی دارویی حائز اهمیت است، گفت: در کوتاه مدت به عنوان فاز نخست بهره مندی خوبی از امتیازات این منطقه دارویی ۲۱۵ هکتاری استان خواهیم داشت، اما در درازمدت نیاز است که وسعت و محدوده آن توسعه یابد؛ چراکه بخشی باید به فصلی سبز، محیط اداری، خدماتی و بابری اختصاص یابد‌.

شاهمرادی با این توضیح که ۷۰ درصد داروی کشور در البرز تولید می‌شود، تشریح کرد: برخی از داروهای تولیدی در البرز دارای تکنولوژی است که امروز در کل دنیا به تولید می رسد.

وی با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی دارویی در شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد: تولید چند دارو در البرز از نقطه صفر است، به نحوی که مواد اولیه مایحتاج آن دارو هم در استان تولید می شود‌.

معاون هماهنگی امور اقتصادی البرز تاکید کرد: بر اساس تصمیمات مطرح شده مطالعات استعدادیابی و توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ توسط مجموعه شهرک دارویی برکت پیش برده می شود و در کنار آن سایر دستگاه های اجرایی مکلف خواهند بود که در تکمیل این منطقه ویژه اقتصادی همکاری کنند.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که باید ارتباط میان دو منطقه ویژه اقتصادی پیام و دارویی ساوجبلاغ از طریق یک مسیر جاده ای مناسب برقرار شود و این مسئله به ویژه برای انتقال داروهایی که نیاز به تسریع در حمل و نقل دارند، بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست