هزاران میلیارد تومان سرمایه صنعت نساجی در البرز در حال نابودی است

نائب رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: استان البرز قطب کشاورزی و صنعت است اما هزاران میلیارد تومان سرمایه صنعت نساجی این استان در حال نابودی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، یداله مالمیر در جریان بازدید از شهرک صنعتی دارویی برکت در ساوجبلاغ اظهار داشت: وجود این شهرک با پتانسیل بالا یک ظرفیت و امتیاز مهم برای استان البرز است.

وی با اشاره به اهمیت شتاب بخشی به استقرار تعداد بیشتری از تولیدکنندگان دارویی در شهرک صنعتی برکت بیان کرد: در ۱۰ سال گذشته آنگونه که باید شاهد این رشد نبوده ایم و نیاز است که واحدهای صنعتی دارویی بیشتری درشهرک صنعتی برکت مستقر شوند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه نباید تنها به حضور سالانه چند کشور برای معاملات تجاری با قطب صنعتی دارویی البرز اکتفا شود، افزود: از حدود ۱۹۶ کشور صنعتی و مهم جهان تنها ۵ تا ۶ کشور هستند که با تحریم اقتصادی ما را تحت فشار قرار داده اند، در نتیجه باید برای توسعه روابط با دیگر کشورهای صنعتی دنیا تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه البرز دو قطب مهم صنعت و کشاورزی است، تصریح کرد: با توجه به‌ استقرار بیش از ۴هزار واحد صنعتی در این استان فعالیت یک شهرک تخصصی دارویی هم یک نعمت و فرصت برای استان و به تبع آن کشور است.

مالمیر با تاکید بر اهمیت تخصصی شدن فعالیت صنایع در قالب راه اندازی شهرک های صنعتی خاص و تک پیشه ای گفت: در برخی نقاط صنعتی استان متاسفانه به دلیل توقف چرخ تولید یک واحد صنعتی یا نیمه فعال بودن کارخانه بسیاری از ماشین آلات خاک خورده و بدون استفاده مانده است، در صورتی که اگر در یک شهرک صنعتی بصورت تخصصی فعالیت شود هیچ دستگاه و نیروی کاری متوقف نمی شود.

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز با اشاره به سابقه طولانی فعالیت در این زمینه گفت: بیش از ۹ سال است به مسئولان گوشزد می کنيم که هزاران میلیارد تومان سرمایه صنعت نساجی در البرز بدون استفاده مانده در حالی که بخش خصوصی استان آماده احیای این سرمایه است و حتی برای خرید مکان مناسب راه اندازی شهرک نساجی استان هم اعلام آمادگی کرده ایم.

وی با بیان اینکه دستورات لازم از سوی مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس، نمایندگان استان و دیگر مسئولان را برای راه اندازی شهرک تخصصی نساجی دریافت کرده ایم، افزود: یک عده در استان البرز از راه اندازی شهرک تخصصی نساجی احساس خطر می کنند و به دلیل منافع شخصی مانع فعالیت آن شده اند و این یکی از مشکلات بزرگی است که با آن درگیر شده ایم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در ادامه تامین امنیت سرمایه گذاران برای ورود به این عرصه در استان را بسیار مهم برشمرد و افزود: امروز سرمایه گذار خارجی باید با اطمینان خاطر و امنیت کامل در ایران مستقر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست