درخواست رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از استاندار؛ شیوه قطعی برق واحدهای تولیدی استان بازنگری و اصلاح شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه قطعی برق صنایع سبب ایجاد مشکلات زیادی برای بخش تولید شده است، گفت: شیوه قطعی برق صنایع نیازمند بازنگری و اصلاح است و نباید اینگونه باشد که برق صنایع در هنگام تولید قطع و سبب خرابی مواد اولیه تولیدی شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی روز پانزدهم بهمن ماه سال جاری در هفتاد و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  استان که با حضور استاندار البرز و جمعی از مدیران دستگاه‌های بخش دولتی و خصوصی در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر و روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت : استاندار البرز در زمینه بازدید از واحدهای تولیدی، ملاقات با فعالان اقتصادی استان و اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام  البرز اهتمام ویژه ای دارند.

وی افزود: با توجه به ماههای پایانی دولت و لزوم اتمام امور مهم اجرایی در البرز، استاندار البرز با جدیت پیگیراتمام پروژه‌های نیمه تمام استان البرز هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دولت جدید در آن کشور بیان کرد : نباید به تغییرات انجام شده در دولت در رفع تحریم‌های ظالمانه دلخوش باشیم بلکه باید به فکر تقویت ساختارهای اقتصاد در داخل کشور باشیم.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که در تعامل با بخش خصوصی پیرو تغییر نرخ ارز و تاثیرگذاری آن بر تولید و اقتصاد کشور شنیده می شود، عنوان کرد: درست است که بالا رفتن نرخ ارز سبب ایجاد اختلال و تغییر وضعیت معیشتی مردم شده است، اما در ساختار اقتصادی موجب دستاوردهایی از جمله بالا رفتن سطح تولید داخلی و رشد صادرات شده است.

رضایی  با بیان اینکه تولید کنندگان استان البرز در شرایط سخت تحریمی و کرونایی و با وجود همه محدودیت‌ها رشد تولید و صادرات داشته اند، گفت: میزان صادارت کالا از استان البرز به لحاظ مبلغ صادرات و وزن کالاهای صادراتی هر دو رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در یکصدمین نشست شورای گفتگوی اتاق ایران بر تاکید وزارت صمت و اقتصاد بر توجه به نقش بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در تصمیمات مهم اقتصادی اشاره کرد و افزود: اتاق بازر گانی می تواند نقش موثری در به ثمر نشاندن مواردی از جمله بخشنامه‌های اجرایی  و کاهش مشکلات تولید کنندگان داشته باشد.

دبیرشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در بخش دیگری بر لزوم برقراری تعامل بیشتر میان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید البرز و این شورا تاکید کرد و گفت: نیاز است که کمیته مشترکی  میان این دو برای پویایی بیشتر و جلوگیری از هرگونه موازی کاری تشکیل شود.

وی با این توضیح که اتاق بازرگانی البرز در سال ۹۷ با حدود یکهزار عضو به هیات نمایندگان دوره سوم اتاق تحویل داده شد، بیان کرد: در حال حاضر اعضای اتاق بازرگانی البرز به بیش از ۱۴۰۰ نفر رسیده است.

رضایی تاکید کرد: به دنبال برقراری تعامل و ارتباط بیشتر با بخش خصوصی هستیم، در این راستا بازدید از شهرک‌های صنعتی استان وراه اندازی اورژانس کسب و کار برای رسیدگی به مشکلات تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی استان البرز در اتاق اجرایی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یک استودیوی خصوص رادیو و تلویزیون در محل اتاق بازرگانی البرز و همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و ایام مبارک دهه فجر راه اندازی شده است ، افزود: این استودیو برای نخستین باراست که در سطح اتاق‌های بازرگانی کشور ایجاد شده و در حوزه اقتصادی پل ارتباطی میان فعالان اقتصادی استان و دیگر نهادهای دولتی و خصوصی است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در رابطه با بحث اعمال خاموشی‌های اخیر که سبب ارسال  درخواست‌ها و نامه‌های‌های متعدد از سوی صنعتگران استان به اتاق بازرگانی  شده است ، بیان کرد: بر اساس ماده ۲۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در بحث خاموشی ها و اعمال قطعی برق اولویت با واحدهای تولیدی و صنعتی نیست.

وی ادامه داد: طبق نامه انجمن بتن البرز، کارخانه‌ سیمان استان برق کافی در اختیار ندارد و این مسئله سبب کاهش تولید سیمان و به تبع آن بالارفتن قیمت سیمان در بازاراستان شده است، صنایع غذایی و شیمیایی استان هم به دلیل اعمال خاموشی‌ها و  قطعی برق ضرر هنگفتی دردستگاه‌ها و خط تولید داشته اند.

رضایی گفت: امیدوارم برنامه اعمال خاموشی‌ها طبق برنامه زمان بندی از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان انجام شود؛ زیرا با توجه به اینکه شعار امسال بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری جهش تولید است، نباید از تحقق این مهم دور شویم.

وی تاکید کرد: راه اندازی مرکزی برای قرنطینه محصولات صادراتی کشاورزی در محل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان در نشست‌های قبلی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز مطرح شده است، امیدواریم هر چه زودتر بهره برداری آن عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست