استاندار البرز: نشست های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از اثرگذارترین جلسات استان است

استاندار البرز گفت: یکی از نشست‌های اثرگذار در استان جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، عزیزاله شهبازی روز پانزدهم بهمن ماه سال جاری در هفتاد و ششمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: صادرات استان البرز به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱۲ درصدی داشته است.

وی افزود: با شرایط کنونی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی استان البرز تا پایان سال جاری  از عدد یک میلیارد دلار عبور می‌کند.

استاندار البرز با اشاره به اهمیت راه اندازی مرکز قرنطینه محصولات کشاورزی در محل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، بیان کرد: در حال حاضر به دلیل نبود آن بخش مهمی از تولیدات البرز در این زمینه در استانی مانند هرمزگان ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه آمار افرادی که در استان بیمه اجباری داشته اند  از رقم  ۳۰۵ هزار نفر در سال ۹۸ به ۳۱۴ هزار نفر در سال جاری رسیده است، تصریح کرد: در بحث تسهیلات تخصیص رونق تولید رتبه نخست را در کشورکسب کرده ایم، در زمینه احیای واحدهای تملیکی بانکی هم با ۱۰۹ واحد رتبه یک کشور از آن البرز است.

شهبازی با بیان اینکه خوشبختانه مشکل عمده ای از سوی مدیران مجموعه ادارات استانی و خدمت رسان برای صنعتگران و تولیدکنندگان ایجاد نشده است، افزود: در این راستا با همکاری سازمان صمت، اداره تعاون و اتاق اصناف البرز به نتایج اثربخشی رسیدیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نشست‌های اثرگذار در البرز جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است، افزود: با توجه به اهمیت شرایط کشور و لزوم کمک به حوزه صنعت همه اعضای باید در این جلسات  این شورا شرکت کنند.

شهبازی با اشاره به اینکه کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ توسط مجلس شورای اسلامی بررسی شده است، افزود: باید مدیران استان نیز دور یکدیگر جمع شده و مسائل پیش روی تولید را بررسی کنند.

وی گفت: در شهرهای استان از جمله نظرآباد، ساوجبلاغ، اشتهارد و کرج، کلنگ واحدهای تولیدی که می‌توانند نقش تاثیرگذاری در کشور داشته باشند بر زمین زده شده است و با این اقدامات در اوایل سال آینده جهش بزرگی در حوزه تولید خواهیم داشت.

استاندار البرز تاکید کرد: در گذشته سهمیه تخصیصی ۵۵ میلیون مترمکعب آب از سدهای امیرکبیر و طالقان البرز برای استان داشتیم، که سهمیه ای به همین میزان برای بخش‌های خانگی، کشاورزی و صنعت استان بعد از سفر اخیر وزیر نیرو به البرز محقق شده است.

وی ادامه داد: پست‌های برق زکی آباد و باغستان نیز در زمینه تامین برق بخش صنعت و تولید در دستور کار قرار گرفت که در این میان پست برق باغستان پیشرفت ۵۰درصدی داشته است و انجام این موارد موجب رونق است، خوشبختانه در بحث خاموشی‌های اخیر البرز در میان استان‌ها کمترین میزان اعمال این تصمیم را البرز داشته است، برای اعمال کمترین خاموشی واحدهای تولیدی البرز هم برنامه ریزی شده است.

شهبازی با اشاره به رفع مشکل کمبود برق کارخانه سیمان آبیک و رفع تامین برق آن که منجر به کمبود گاز در این کارخانه شده است، عنوان کرد: این مهم سبب آسیب به کوره‌های این واحد شده است.

وی تاکید کرد: تشکیل کمیته مشترک میان ستاد تسهیل و شورای گفت‌وگو استان، همچنین راه اندازی پنجره واحد با جدیت بیشتری باید دنبال شود تا مشکلات واردکنندگان و صادرکنندگان استان به حداقل برسد، از طرفی راه اندازی محل قرنطینه محصولات کشاورزی صادراتی در استان اهمیت بالایی دارد.

وی با تشکر از فعالیت های بخش خصوصی و سرمایه گذاران این حوزه عنوان کرد: در دهه فجر امسال بالغ بر ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در استان به بهره برداری می رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان آن طرح های دولتی است و نزدیک به ۲هزار میلیارد تومان آن در قالب طرح های بخش خصوصی محقق شده است.

شهبازی توضیح داد: ۸۶ طرح در حوزه بخش خصوصی و ۲۹۱ طرح در بخش دولتی در دهه فجر امسال به سرانجام می رسد.

وی در مورد راه اندازی هرچه سریعتر نمایشگاه بین المللی استان البرز گفت: امید است هرچه سریعتر کارهای آن پیش رود و به مرحله قابل قبولی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست