بخش دولتی از تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی عقب افتاد/اعلام آمادگی برای راه اندازی دفتر اتاق بازرگانی در اشتهارد

فرماندار اشتهارد با بیان اینکه بخش زیادی از صنایع استان البرز در این شهرستان مستقر است، گفت: بخش دولتی از  تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی عقب افتاد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، فرهاد شیبک در نشست با جمعی از فعالان اقتصادی شهرک صنعتی کوثر  با رئیس اتاق بازرگانی البرز که در محل اتاق البرز شد، اظهار داشت: به دنبال برگزاری این نشست‌ها اتاق فکری ایجاد خواهد شد تا بدون واسطه صنعتگران استان مسائل و مشکلات خود را طرح کنند.

وی ادامه داد: در راس اتاق بازرگانی البرز جوانان حضور دارند و این یک مزیت و فرصت برای استان و به ویژه بخش صنعت است.

فرماندار شهرستان اشتهارد گفت: در سال‌های اخیر علیرغم سختی‌ها و مشکلات حوزه تولید ، وجود تحریم و مسائل ناشی از کرونا صنعتگران البرزی با تلاش مضاعف چون افسران اقتصادی پیش رفته اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به دلیل سرعت بالای صنعتگران در حوزه تولید بخش دولتی از مسئله  تامین زیرساخت‌ها در شهرک های صنعتی عقب افتاده است، بیان کرد: صنعت بخشی مهم در ایجاد اشتغال، ارزش افزوده و تولید ناخالص داخلی استان است.

شیبک گفت: در سال مزین به “تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها” توجه به حوزه صنعت نقش مهمی در رشد و توسعه استان دارد، بخش خصوصی و بخش دولتی هم باید تلاش برای حل مشکلات این حوزه را مضاعف کنند.

وی با بیان اینکه استان البرز از عقب افتادگی بالا به ویژه در زیرساخت ها رنج می برد که در سال‌های اخیر اقدامات مهمی در این مورد در زمینه تامین، برق، گاز و یا راه سازی انجام شد، افزود: در بحث راه سازی، بهره برداری از بخشی از آزادراه تهران- شمال ، تکمیل پروژه آزادراه همت و همچنین افتتاح آزادراه غدیر که از مجارت شهرک صنعتی اشتهارد عبور می کند به به سرانجام رسیده است.

فرماندار شهرستان اشتهارد با اشاره به تخصیص حق آبه برای استان از سدهای شمالی عنوان کرد: در این مورد رینگ های سراسری را داشته ایم که بخشی اجرایی شده و بخشی در فاز مطالعاتی است، از جمله یک رینگ سراسری آبی باید در البرز اجرایی شود.

وی در ادامه از پروژه گازرسانی خط انتقال ۳۶ اینچ از بوئین زهرا به کرج سخن گفت و افزود: در این راستا هم رینگی ایجاد خواهد شد تا صنایع از نعمت گازرسانی بهره مند شوند.

به گفته شیبک اتاق بازرگانی البرز به عنوان یک تشکل رسمی که ظرفیت بالایی دارد و مشاور سه قوا است، می تواند در شورای  گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در راستای  پیگیری مسائل فعالان این بخش پیش قدم شده و گام های موثری بردارد.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته راهبردی در اشتهارد با حضور جمعی از صاحبان صنایع تشکیل شده است، عنوان کرد: در این کمیته به مباحث مهمی  خواهیم پرداخت که موضوع تامین آب و مسکن کارگری که دغدغه صنعتگران اشتهارد از جمله این موارد است.

فرماندار شهرستان اشتهارد تصریح کرد:استان البرز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی دارد که نزدیک به ۲ هزار واحد آن درشهرستان اشتهارد است.

وی در ادامه گفت: از سال ۹۷ تاکنون در مجموع نزدیک به  ۶۰درصد اقدامات انجام شده در حوزه صدور جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، ایجاد اشتغال و یا اخذ تسهیلات مربوط به شهرستان اشتهارد بوده است که در حوزه صنعتی پیشگام است.

وی در ادامه پیشنهاد داد که نخستین دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی البرز در شهرستان اشتهارد ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست