تقدیر معاون اقتصادی استاندار از اتاق بازرگانی البرز برای برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری / راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در دستور کار

معاون اقتصادی استانداری البرز با تقدیر از اقدام اتاق بازرگانی برای راه اندازی نمایشگاه مشترک صنایع دستی و گردشگری استان البرز و قزوین گفت: صنایع دستی استان البرز باید دارای یک نمایشگاه دائمی باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری استان‌های البرز و قزوین که در پارک ملی ایران کوچک کرج برگزار شد، اظهار داشت: از اتاق های بازرگانی البرز و قزوین و ادارات کل میراث فرهنگی دو استان و تمامی دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه و افراد فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و در مدت کوتاهی توانستند آن را آماده میزبانی مردم کنند، قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: انتخاب نام ایران کوچک برای البرز بدان معناست که این استان عصاره تمام دیدنی ها، پتانسیل ها و توانمندی‌های کل کشور باید باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: در حوزه صنایع دستی و گردشگری قطعاً باید تمامی ظرفیت‌های صنایع دستی کشور را در البرز شاهد باشیم به گونه‌ای که مهمانان از هر نقطه از کشور که وارد البرز شدند، بتواند نمونه ای از صنایع دستی استان خود را در اینجا مشاهده کند و در کنار آن با صنایع دستی دیگر نقاط کشور هم آشنا شود.

وی افزود: برای تفسیر ایران کوچک در البرز باید کارهای مهمی در حوزه گردشگری انجام شود، در این بخش و همچنین صنایع دستی با کمترین سرمایه‌گذاری می توانیم بیشترین بهره برداری را داشته باشیم و به همین دلیل این مسئله به عنوان مطالبه عمومی مطرح است و به یقین دستگاه‌های متولی در این راه قدم بر خواهند داشت.

شاهمرادی با اشاره به اینکه دنیا به سمت صنعتی شدن، توسعه تکنولوژی و مسائلی از این قبیل حرکت می‌کند، گفت: اما روح و روان انسان‌ها همیشه به دنبال بازگشت به گذشته و سبقه تاریخی است، به همین دلیل توجه به صنایع دستی و گردشگری حائز اهمیت است.

وی توضیح داد: آنچه از دستگاه‌های متولی در استان پیگیری خواهیم کرد، بحث ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در البرز است، امید است برنامه هایی که تاکنون در این زمینه مد نظر قرار داده شده بطور جدی پیگیری شود تا به نتیجه لازم برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در بخش پایانی با بیان اینکه اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برون رفت از شرایط درگیری با این بيماري اهمیت دارد، تصریح کرد: امید است با رعایت پروتکل های بهداشتی، ویروس کرونا از جامعه ریشه کن شود؛ چرا که تاکنون آسیب‌های زیادی را در حوزه خدمات گردشگری، صنایع دستی و بسیاری از کسب و کارها به همراه داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست