رئیس اتاق بازرگانی استان البرز روز ملی صنعت و معدن را تبریک گفت

پرهام رضایی؛ رئیس اتاق بازرگانی البرز در پیامی روز ملی صنعت و معدن را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در این پیام آمده است:

۱۰ تیرماه روز ملی صنعت و معدن فرصتی برای ارج نهادن به جایگاه این وزنه مهم تولیدی در اقتصاد کشور است، وزنه ای که علیرغم فشارهای اقتصادی، تحریم‌ها و بدعهدی‌های خارجی باز هم جانانه مقاومت کرد و تمامی بخش‌ها، سازمان‌ها و واحدهای تولیدی فعال در این زمینه با نهایت توان و ظرفیت تلاش کردند تا از حجم چالش‌های اقتصادی در این بخش‌ها کاسته شود‌.

اتاق بازرگانی البرز به سهم خود در یکسال و نیم گذشته و بعد از شیوع بیماری کرونا با توجه به‌ آسیب صنایع و از کار افتادن چرخه تولید برخی فعالیت‌های اقتصادی به دلیل مشکل در واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی به عنوان‌ بازوی تقویتی بخش خصوصی در  راستای دادخواهی و مطالبه گری فعالان این عرصه از بخش دولتی به خوبی پیش رفت، هر چند که می دانیم هنوز میان داشته‌های موجود و سطح انتظارات ما فاصله غیر قابل انکاری وجود دارد.

با توجه به اینکه ظرفیت‌های خالی در اقتصاد ایران زیاد است و از طرفی صنعت کشور پتانسیل‌های زیادی برای تقویت و بکارگیری نیروی جوان، تحصیل کرده و سرشار از دانش فنی دارد، فرصتی بسیار ویژه ای برای ما در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر تولید و قدرتمند سازی حضور در سطح خاورمیانه، آسیای میانه و بازار کشورهای همسایه وجود دارد.

اما در مسیر این پیشرفت، وضع بخشنامه های مخل کسب و کار، عدم اجرای قوانین وضع شده به نفع تولید و سنگ اندازی در مسیرهای صادراتی و وارداتی، نظارت ناکافی بر تعرفه های گمرکی، عدم تامین نقدینگی و همکاری نکردن در رفع مسائل بانکی و ارزی و قطعی برق صنایع کوهی از مشکلات را بر دوش صنعتگران و تولیدکنندگان گذاشته است.

در این راستا برای اجرای بند بند زنجیره طلایی ارتقای صنعت کشور تمامی دستگاه‌های متولی مسئولیت دارند و نباید از زیر بار این وظیفه سنگین شانه خالی کنند، اگر قرار است که نتیجه ای حاصل شود باید اسباب آن که همبستگی و همراهی با صنعتگران دلسوخته است به خوبی فراهم باشد.

در پایان با تبریک فرار رسیدن روز ملی صنعت و معدن به تمامی صنعتگران، تلاشگران جبهه اقتصادی و کارگران زحمتکش این عرصه که هر کدام مهره ای از  موتور محرکه اقتصاد هستند، آرزومندم که در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب “مدظله العالی”  پله های ترقی به سمت ارتقای صنعت کشور برداشته شود.

پرهام رضایی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست