بازدید مسئولان اتاق بازرگانی از شهرک صنعتی کوثر

رئیس اتاق بازرگانی البرز روز بیست و چهارم آذرماه سال جاری به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز، هیات رئیسه  و برخی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز و فرماندار شهرستان اشتهارد از چند واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کوثر و طرح توسعه ای آن بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز، پرهام رضایی رییس اتاق بازرگانی البرز در جریان نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، گفت: در این دوره از هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز، بازدید از واحدهای صنعتی شهرک های صنعتی استان البرز را آغاز کرده ایم که نخستین بازدید از تولیدکنندگان مستقر در  شهرک صنعتی اشتهارد بود و در ادامه، دومین برنامه بازدید را امروز از  شرکت های بخش خصوصی فعال در شهرک صنعتی کوثر داشتیم.

رضایی با این توضیح که هدف از این بازدیدها، شنیدن مشکلات واحدهای اقتصادی مستقر در شهرک های صنعتی است، افزود: اتاق بازرگانی نماینده بخشی خصوصی است و در قالب مطالبه گری و تسهیل گری که عهده دار است، پیگیری مشکلات صنعت را در دستور کار دارد.

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان کرد: به دنبال انجام این بازدیدها، مشکلات بخش خصوصی  مستقر در شهرک های صنعتD البرز را شناسایی کرده و امیدواریم با همکاری مسئولان اقتصادی استان، این مشکلات کاهش یابد.

به گفته رضایی، پیگیری مشکلات بخش خصوصی و ارایه پیشنهاد به دستگاه های اجرایی برای حل آنها، رسالتی مهم است که اتاق بازرگانی عهده دار آن شده است.

وی تاکید کرد: بیشتر مشکلات طرح شده از سوی واحدهای صنعتی استان باید در حد سیاست گذاری های کلان اقتصادی و ملی پیگیری شود؛ مشکلاتی که حتی واحدهای صنعتی بزرگ استان را نیز با دردسرهایی مواجهه کرده است و به تولید لطمه می زند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: بخش دولتی و خصوصی در کنار هم‌ برای حل مسایل صنعتگران و تولیدکنندگان البرز گام بر می دارند.

در ادامه این نشست، غلامرضا لله گانی نیز با بیان اینکه شهرک صنعتی کوثرشهرستان اشتهارد کاستی های زیادی دارد، گفت: دلیلش به این مسئله باز می گردد که در گذشته این نقطه جزو نواحی صنعتی استان البرز بوده و تنها ۵۰ هکتار وسعت داشته است.

رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی کوثر استان البرز بیان کرد:  در سال ۹۴  فاز توسعه ای شهرک صنعتی کوثر به مساحت ۱۵۶ هکتار توسعه شهرک صنعتی کوثر نیز آغاز شد و در سال ۹۶ واگذاری زمین ها در این قسمت از شهرک مربوطه به صنعتگران را داشتیم.

وی عنوان کرد: اکنون زمین های طرح توسعه ای شهرک  صنعتی کوثر نیز واگذار شده است و می توان گفت که دیگر قطعه زمینی در این بخش برای واگذاری باقی نمانده است.

لله گانی ادامه داد: امید است به مرور امکانات لازم از جمله زیرساخت ها در شهرک صنعتی کوثر تامین شود تا شرایط کار و فعالیت برای صنعتگران این شهرک که سختی های زیادی را در سال های گذشته متحمل شده اند، فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست