غرفه نمایشگاهی اتاق بازرگانی و میراث فرهنگی البرز مورد استقبال بازدید کنندگان نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی قرار گرفت

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه فعالان صنایع دستی باید حمایت شوند، گفت: غرفه نمایشگاهی مشترک اتاق بازرگانی استان البرز و میراث فرهنگی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی استان البرز، شادی حاضری در بیست و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق البرز که با حضور جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان قزوین همراه بود با این توضیح که هفته گذشته چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در تهران برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان البرز حضوری موفق در این نمایشگاه داشت.

وی ادامه داد: معرفی ظرفیت‌های البرز در کنار نمایش آداب و رسوم اقوام ایرانی از جمله مواردی بود که بسیار از سوی بازدیدکنندگان از غرفه نمایشگاهی مشترک  کمیسیون گردشگری اتاق و میراث فرهنگی البرز مورد استقبال واقع شد.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر استان البرز در ادامه با اشاره به پیگیری‌های اخیر صورت گرفته از سوی دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و محمودیان معاون صنایع دستی پیرامون تشکیل مجمع صنایع دستی استان البرز به فعالان این حوزه نوید داد: چند روزی است هیات موسس مجمع صنایع دستی استان البرز تشکیل شده و مرحله اول فرآیندهای آغازین فعالیت آن سپری شده است.

وی تاکید کرد: اقدامات بعدی در مورد روند فعالیت مجمع صنایع دستی استان البرز در اداره کل میراث فرهنگی البرز و با مشورت مدیرکل و معاون صنایع دستی این مجموعه انجام می‌شود.

حاضری در حاشیه این نشست هم با اشاره به اینکه تشکیل مجمع صنایع دستی البرز به یقین گام مهمی در راستای پیگیری مطالبات فعالان این صنف در استان البرز است، عنوان کرد: از جمله دغدغه های فعالان این عرصه معرفی محصولات به بازار فروش، تهیه مواد اولیه و یا پرداخت تسهیلات جهت راه اندازی کارگاه‌ها و یا توسعه کسب و کارهای هنری است.

وی ادامه داد: از جمله دیگر مباحث مهم و اساسی در بحث کسب و کار فعالان حوزه صنایع دستی استان، توجه به امر توسعه صادرات محصولات تولیدی است.

به گفته حاضری با توجه به تنوع قومیتی در البرز، این استان از تنوع محصولات صادراتی و قابلیت ویژه در صادرات محصولات خاص صنایع دستی برخوردار است که به تبع می تواند برای هنرمندان استان زمینه ساز رشد اقتصادی باشد و در مجمع صنایع دستی البرز برای تحقق این رویکردها برنامه ریزی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست