دولت نتوانست باری از دوش اصناف بر دارد

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با بیان اینکه تحت تاثیر شیوع کرونا بعد از کادر درمان بیشترین آسیب به اصناف وارد شد، گفت: از سوی دولت برای بهبود وضعیت فعالان این بخش اقدامی انجام نشده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، بهروز حصاری در نشست هم اندیشی نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامي با فعالان اقتصادی استان البرز که در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار داشت: مردم امید دارند که مجلس کنونی منشاء اتفاقات خوب در جهت برداشتن بسیاری از موانع پیشرفت و توسعه جامعه باشد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۲۵ هزار واحد صنفی در استان البرز گفت: دولت نتوانسته است که باری از دوش اصناف بر دارد و این در حالی است که یک پنجم تولید ناخالص داخلی کشور بر عهده اصناف است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با تاکید بر اینکه هیچ مجموعه ای صاحب صلاحیت تر از بخش خصوصی برای محول کردن کارها نیست، افزود: هر کدام از فعالان این بخش انقدر توانایی دارند که سرمایه خود را بردارند و از کشور بروند، اما مانده اند چون به وطن علاقه دارند.

حصاری یا بیان اینکه تحت تاثیر شیوع کرونا بعد از کادر درمان بیشترین آسیب به اصناف وارد شد اما از سوی دولت برای بهبود وضعیت فعالان این بخش اقدامی صورت نگرفته است و تنها سامانه کارا را با واگذاری تسهیلات ۱۴ و ۱۶ میلیونی با بهره ۱۲ درصد را برای آنها عملیاتی کرد، متاسفانه سوء مدیریت بیداد می کند.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون نظام صنفی بیش از دو سال است که در راهروهای مجلس معطل مانده، افزود: این قانون در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شده و در انتظار طرح موضوع در صحن علنی مجلس است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با اشاره به وجود بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی در کشور تشریح کرد: اخیرا رای دیوان عدالت اداری یک نوع بلاتکلیفی بر مدیریت اصناف در تمامی شهرها ایجاد کرده است، امیدواریم که مجلس هرچه سریعتر موضوع اصلاح قانون نظام صنفی را در صحن علنی مطرح کند تا از این بلاتکلیفی خارج شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست