۶۱ پرونده در اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز بررسی شد

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در تشریح آخرین اقدامات انجام شده در این مجموعه گفت: از زمان آغاز فعالیت اورژانس کسب و کار اتاق البرز تاکنون بالغ بر ۶۱ پرونده دریافتی بررسی شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، مسعود قاسمی با بیان اینکه از زمان آغاز به کار اورژانس کسب و کار نخست اطلاع رسانی های لازم در مورد تشکیل آن به تمامی اعضای اتاق البرز و فعالان اقتصادی استان انجام شد، اظهار داشت: در همان چند روز ابتدایی تعداد زیادی مراجعه کننده به اورژانس کسب و کار داشتیم که به طرح مشکلات خود پرداختند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات اشاره شده از سوی صنعتگران و تولیدکنندگان استان برای طرح در اورژانس کسب و کار در رابطه با موضوعات مالیاتی، تامین اجتماعی، دارایی و مسئله برگشت ارز بوده است، افزود: پرونده هایی هم در ارتباط با مسئله شرکت ها با سازمان صمت،گمرک، بانک مرکزی بررسی شد،در این میان موضوعات طرح شده در برخی پرونده ها در ارتباط بامشکل صنعتگران با شهرداری در بحث زمین بوده است.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز تاکید کرد: بعد از طرح مشکلات از سوی فعالان اقتصادی استان بر حسب موضوعات قابل بررسی، تمامی پرونده ها دسته بندی شد، در این میان تعدادی از این پرونده ها به کارشناسان و مشاوران اتاق و بخشی دیگر هم به کمیسیون های تخصصی اتاق ارجاع داده شد.

وی در ادامه افزود: پس از ارائه راهکارهای کارشناسانه از سوی کمیسیون های تخصصی، مشاوران و کارشناسان اتاق البرز؛ توسط اورژانس کسب و کار و بر اساس این نقطه نظرات کارشناسی، اقدامات لازم برای برای پیگیری مشکلات طرح شده از سوی صنعتگران و تولیدکنندگان استان در دستور کار قرار گرفت.

به گفته قاسمی اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز در حل این مشکلات بطور مستقیم نمی تواند دخالتی داشته باشد، بلکه اورژانس به عنوان یک تسهیل گر مسیری که باید برای رفع مشکلات شرکت های تولیدی- صنعتی پیمود را به خوبی می شناسد و به همین دلیل مسئله صنعتگران را درست در همان نقطه ای طرح می کند که می تواند گره گشا باشد.

وی تاکید کرد: در نهایت با پیگیری اورژانس کسب و کار، اقدامات لازم برای اخذ مصوبات از ارگان های اجرایی به نفع صنعتگران و تولیدکنندگان دنبال خواهد شد.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق البرز یادآور شد که البته برخی موضوعات طرح شده در پرونده های طرح شده در اورژانس کسب و کار اتاق ناشی از اشتباهات خود شرکت ها در رعایت نکردن مفاد و آئین نامه های ارگان هایی مانند تامین اجتماعی و یا دارایی بوده است که گاهی هزینه هایی را برای آنها در بر داشته است، در این مورد هم نقطه نظرات کارشناسانه از سوی مشاوران اتاق راهنمایی لازم برای اصلاح روند مالیاتی و تامین اجتماعی این شرکت ها ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۶۱ پرونده در اورژانس کسب و کار اتاق البرز بررسی شده است، افزود: از این تعداد بالغ بر ۲۹ پرونده به کمیسیون های تخصصی اتاق و۲۱ مورد هم به مشاوران اتاق ارجاع داده شد.

قاسمی در ادامه گفت: از مجموع پرونده های ارسال شده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز بالغ بر ۳ پرونده به علت عدم ارسال مستندات و عدم پیگیری از سوی شرکت های مربوطه از دستور بررسی خارج شده است.

وی تاکید کرد: در این میان موضوعات طرح شده در سه پرونده دیگر هم مستقیما و بدون ارجاع به کمیسیون ها و مشاوران اتاق و در قالب برگزاری جلسات کارشناسانه بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست