سازمان امور مالیاتی رویکرد خود نسبت به صنعتگران را تغییر دهد/ لزوم حمایت از تامین مواد اولیه و ماشین آلات حوزه تولید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه لازم است برای حمایت از تولید، مواد اولیه و ماشین آلات بدون مشکل در اختیار صنعتگران قرار گیرد، گفت: سازمان امور مالیاتی رویکرد خود نسبت به صنعتگران را تغییر دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در حاشیه بازدید از ۵ واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سیمین دشت استان البرز که با همراهی تنی چند از  اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز انجام شد، اظهار کرد: در اتاق بازرگانی البرز  بازدیدهای ادواری از شهرکهای صنعتی استان طبق روال گذشته دنبال شده و در این ر استا برنامه بازدید کنونی از شهرک صنعتی سیمین دشت انجام شده است.

وی با بیان اینکه هدف از بازدید واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی استان البرز این است که مشکلات بخش خصوصی از نزدیک مشاهده و بررسی شود، گفت : عمده مشکلات فعالان بخش خصوصی موضوع تخصیص ارز توسط بانک مرکزی است، مسئله مهم دیگر موضوع ثبت سفارش است که در حال حاضر خوشبختانه اقدامات خوبی توسط وزارت صمت در این مورد دنبال شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به اهمیت موضوع تامین مواد اولیه و ماشین آلات حوزه تولید بیان کرد: این موضوع جزو مسائل اولویت دار است؛ چرا که تولید کشور به واردات این اقلام و دستگاه‌ها نیاز دارد.

وی در مورد مشکلاتی که صنعتگران در حوزه تعامل سازمان امور مالیاتی با آن درگیر هستند، افزود: در این رابطه انتظار می رود که سازمان امور مالیاتی رویکرد خود نسبت به صنعتگران را تغییر دهد و تعامل بیشتر و نزیکتری میان صنعتگران و دستگاههای متولی برقرار شود.

رضایی با بیان اینکه امروز با توجه به بحث کرونا فشار بسیار زیادی بر واحدهای صنعتی کشور وارد است، بیان کرد: تحریم‌ها هم بر مشکلات آنها افزوده است، امیدواریم که هرچه سریعتر ویروس کرونا از جامعه رخت بربندد و تولید مجدد به چرخه عادی خود بازگردد.

لازم به توضیح است که در جریان این بازدید از توانمندی های ۵ واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سیمین دشت بازدید شد که در زمینه تولید ماکارونی(صنایع غذایی مانتا،ماکارونی سمیرا)، طراحی، ساخت وسائل برودتی حوزه صنعتی و تهویه مطبوع خانگی و تولید انواع تیوپ های لمینت آرایشی و بهداشتی(شرکت آوند بسپار، سردآوران نواندیش)، تولید چسب کاشی و بتن(شیمی ساختمان)، طرحی و ساخت قاب های صنعتی، پرس کاری و مونتاژ قطعات فلزی خودرو(شرکت سیمین صنعت کوشا) و همچنین تولید انواع شمع(کارخانه شمع سازی مکی و نراقی) فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست