دبیرکل اتاق بازرگانی البرز:ظرفیت خالی واحدهای صنعتی البرز در اختیار تولید بدون کارخانه قرار گیرد

دبیر کل اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به آمادگی این مجموعه برای مشاوره رایگان در حوزه امور تامین اجتماعی، مالیاتی و بانکی به اعضاء گفت: ظرفیت خالی واحدهای صنعتی البرز در اختیار متقاضیان تولید بدون کارخانه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، سید فراز جبلی در نشست انجمن صنایع همگن شوینده، بهداشتی و آرایشی استان البرز اظهار داشت: فعالان اقتصادی سال گذشته تحت تاثیر کرونا و تحریم‌ها، سالی سخت و پر فراز و نشیب را سپری کردند اما با وجود این شرایط خوشبختانه عدد رشد اقتصادی و آمار صادرات استان البرز مثبت شد.

وی با بیان اینکه در اتاق بازرگانی البرز تلاش شده که تا حد امکان پشتیبانی مناسب از بخش تولید صورت گیرد، افزود: در این راستا ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به اعضاء اتاق در امور تامین اجتماعی، مالیاتی و بانکی تقویت شده است.

دبیرکل اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به فعالیت مرکز داوری اتاق بازرگانی هم در این مورد توضیح داد: با توجه به اینکه روند رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه زمان بر است، از طریق مرکز داوری اتاق البرز، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق می توانند این خدمات را در بحث حقوقی دریافت کنند.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد اتاق بازرگانی البرز در بحث آموزش هم گفت: در این راستا سال گذشته واحد آموزش اتاق البرز موفق به کسب رتبه یک برتر در میان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور شد.

جبلی با اشاره به آئین نامه جدیدی که از سوی وزارت صنعت، معدن، تجارت در مورد تولید بدون کارخانه منتشر شده است، گفت: این مهم یک فرصت است، چرا که در حال حاضر با توجه به تورم‌ موجود، سرمایه گذاری برای راه اندازی کارخانه برای بسیاری از افراد سخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های متقاضی زیادی به انجام کار تولیدی مشترک با واحدهای صنعتی فعال تمایل دارند، عنوان کرد: اگر در سطح کارخانه ها ظرفیت‌های خالی وجود دارد، بهتر است که در قالب اقدام مشترک با دیگر برندهای متقاضی، سطح تولید کارخانه ای که اکنون با ۴۰ تا ۵۰ درصد در حال فعالیت است را به ظرفیت ۱۰۰درصدی رساند.

دبیرکل اتاق بازرگانی استان البرز در توضیح نقش مهم انجمن‌‎ها گفت: استفاده از تشکل‌ها در کشور در واقع تمرین مدنیت است، در انجمن‌ها افرادی از یک صنف عقاید مختلف خود را در راستای پشیبرد اقدامات مشترک و سازنده مطرح می کنند، به همین دلیل در تشکل ها باید به گونه ای عمل شود که تمامی شرکت‌های زیرمجموعه یک انجمن احساس کنند که آنجا خانه همه آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست