ضرورت تربیت نیروی ماهر در صنایع البرز/ کمبود نیرو معضل آینده صنعت البرز می‌شود

رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان اتاق البرز با این توضیح که تامین نیروی کار مشکل اساسی تمامی  واحدهای تولیدی و صنعتی است ،گفت: تربیت نیروی ماهر در صنایع البرز ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، فائق زرافشان در جریان نشست با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز که با حضور رئیس اتاق البرز، نائب رئیس و دبیرکل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، بیان کرد: امروز معضل کشورهای صنعتی حتی توسعه یافته بحث تامین نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: در برخی نقاط دنیا هنرستان های فنی حرفه ای در کنار شهرکهای صنعتی ایجاد شده است تا نیروی کار ماهر در آنجا پرورش داده شود.

رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان اتاق البرز با این توضیح که تامین نیروی کار مشکل اساسی تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی است، عنوان کرد: اگر بتوانیم در کنار شهرکهای صنعتی، انستیتو، هنرستان و دیگر منابع تامین نیروی تکسنسین و ماهر به کار را فراهم کنیم، یک اقدام موثر انجام شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا دانشجویان کار آموز دانشگاهی را وارد واحدهای صنعتی کنیم تا مهارت های حرفه ای بیاموزند.

به گفته زرافشان با وضعیت آموزشی کنونی هر روز از تعداد نیروهای کار متخصص کمتر می شود و نیاز است که حداقل هر دوماه یکبار آموزش های ارائه شده به نیروهای کار به روز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست