استاندار البرز: صنعتگران نباید گرفتار بروکراسی اداری شوند

استاندار البرز با بیان اینکه مشکلات و خواست صنعتگران باید در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی مدیران استان پیگیری شود، گفت: صنعتگران نباید گرفتار بروکراسی اداری شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، عزیزالله شهبازی در هفتاد و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز که در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار داشت : بر اساس مصوبه ستاد کرونا محدودیت‌های ترددی بین استان‌ها اجرایی شده است.

وی افزود: فعالیت‌های صنعتی و تولید در کشور علیرغم محدودیت‌های موجود متوقف نشده و همچنان کار و تلاش صنعتگران ادامه دارد.

استاندار البرز با قدردانی از تلاش‌های تولید کنندگان، صنعتگران و کارآفرینان در شرایط سخت تحریمی بیان کرد: در سه سال اخیر علیرغم همه مشکلات اقتصادی با فعالیت‌های مستمر آنها از بروز گرفتاری‌های بزرگ برای استان جلوگیری شد.

شهبازی با بیان اینکه این همکاری سبب شد که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره‌های گذشته رشد داشته باشیم ، تصریح کرد: بخشی از این دستاوردها مرهون همکاری خوب صنعتگران و تولیدکنندگان است.

وی ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری البرز، افزایش نرخ بیمه شدگان استان و بالارفتن حجم صادرات البرز از جمله مواردی است که سبب تمایز استان البرز از دیگر نقاط کشور شده است.

شهبازی در مورد مشکلات حادث شده برای صنعتگران استان البرز به دلیل قطعی طولانی مدت برق عنوان کرد: جلسات مکرر پیرامون مدیریت مصرف برق در استان تشکیل شده است و با مسئولان وزارتخانه در نشست‌های برگزار شده بر این مهم تاکید کرده ایم که البرز صنعتگران بزرگ و مطرح در سطح ملی و فرا ملی دارد و نباید در بحث تامین برق دچار مشکل شوند.

وی با اشاره به ایجاد پست برق ۴۰۰ کیلوولتی استان البرز در باغستان کرج عنوان کرد: انتظار ما این است که با مسئولان وزارت نیرو برای بهره برداری هرجه سریعتر این پست برق هماهنگی شود.

استاندار البرز با بیان اینکه اقدامات موثری در حال حاضر برای مدیریت مصرق برق در کشور انجام شده و به سمت بهبود شرایط و کاهش خاموشی‌ها پیش می رویم، افزود: تا دهم شهریور ماه امسال اوضاع کشور در این مورد بهتر می‌شود.

شهبازی با این توضیح که وزارت نیرو برای جبران خسارت‌های وارده به صنعتگران تحت تاثیر خاموشی‌های اخیر برنامه ای خواهد داشت، تصریح کرد: در ستاد ملی هم بدین منظور مصوباتی پیگیری شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به صدور مصوبه منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ که قرار است هاب دارویی کشور باشد، کارگروهی بدین منظور تشکیل شود، در آن کارگروه ضمن بررسی تامین زیرساخت‌ها با حضور نماینده شورای عالی مناطق آزاد محدوده این منطقه اقتصادی تعیین تکلیف شده و در نهایت برای تایید به دبیرخانه نهاد مربوطه ارسال شود.

شهبازی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها متذکر شد: باید نسبت به گذشته قدم‌های محکم تری برداریم و دستگاه‌های اجرایی استان بیشتر از گذشته همکاری کنند تا موانع پیش روی سرمایه گذاران برداشته شود.

وی با بیان اینکه صنعتگر نباید گرفتار بروکراسی اداری باشد، گفت: در شرایط سخت تحریمی حمایت همه جانبه از بخش تولید و صنعت ضرورت دارد.

وی در بخش دیگری در مورد اقدامات انجام شده برای شهرک صنعتی زیبادشت گفت: امکانات استان برای این بخش تجمیع شد تا در بحث راه، جدول کاری و دیگر زیرساخت‌ها کارهای اساسی در آنجا انجام شود، پروانه شهرک صنعتی زیبادشت باید هرچه سریعتر صادر شود تا با توجه به پیش بینی ایجاد سه هزار فرصت شغلی در این شهرک با ۴۵ واحد صنعتی زمینه کار آنها فراهم شود.

شهبازی با اشاره به مشکلات جاده قزلحصار و لزوم ساماندهی این جاده ادامه داد: معاونت عمرانی استانداری البرز اقدامات لازم در مورد این جاده را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری می کند.

وی بیان کرد: در زمینه تامین برق از طریق انرژی‌های خورشیدی در شهرستان اشتهارد بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین بدین منظور تعیین شده است، به چند متقاضی هم مجوز و پروانه کار در آن اراضی داده شده است که باید هرچه زودتر در اراضی مربوطه پنل‌های خورشیدی ایجاد شود.

استاندار البرز با اشاره به لزوم ساماندهی مشکلات مربوط شهرک صنعتی اشتهارد، گفت: تصفیه خانه شهرک صنعتی اشتهارد هرچه سریعتر باید راه اندازی شود و مشکل حفر چاه آب در شهرک صنعتی کوثر هم تا ۲۰ روز دیگر باید عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: به منظور رسیدگی به مشکلات ایجاد شده برای صنعتگران در ۱۰ روز گذشته از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان باید اقدامات لازم پیگیری شود و لازم است برای مدیریت خاموشی‌ها در روزهای اخیر هم کنترل‌های لازم اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست