رئیس کمیسیون گردشگری اتاق البرز: تفاهم نامه همکاری میان سه کمیسیون گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق امضاء شد

پیشنهاد کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق البرز در زمینه توسعه هم افزایی با دیگر فعالان اقتصادی استان در نهایت به امضای تفاهم نامه همکاری میان سه کمیسیون گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق بازرگانی البرز منجر شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری در سیزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق که با محوریت امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان کمیسیون‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت برگزار شد، با تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی به تمامی فعالان این عرصه اظهار داشت: مشکلات دو حوزه گردشگری و صنایع دستی از اسفندماه  ۹۸ و همزمان با شیوع کرونا شدیدتر و بارزتر شد.

وی ادامه داد: با توجه به همه گیری کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در بخش های گردشگری و صنایع دستی راهکارها و پیشنهادات سازنده برای کمک به خروج از این رکود مطرح شد که رفع بخشی از آن توسط دولت مورد توجه قرار گرفت اما بخشی دیگر از این معضلات همچنان به قوت خود باقی است.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با تاکید بر اینکه حدود یکماه قبل پیشنهاد تنظیم تفاهم نامه میان کمیسیون‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت را با ریاست اتاق البرز مطرح کردیم، گفت: یکی از دلایل مهمی که موجب شد تا خواستار امضای این تفاهم نامه شویم به مسئله افزایش رونق گردشگری خلاق از جمله گردشگری روستایی و توسعه گردشگری صنعت و کشاورزی در استان باز می گردد.

وی با اشاره به اینکه مقوله گردشگری و فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی با توجه به تاثیر گذاری هر سه مولفه در امر اقتصاد دور از هم نبوده و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند ، افزود: در قالب امضای تفاهم نامه میان سه کمیسیون فعال اتاق می توانیم با ارائه پیشنهادات سازنده فعالان این بخش‌ها را به هم نزدیک تر کنیم.

حاضری با بیان اينکه در استان البرز زیرساخت های قوی در هر سه بخش گردشگری، کشاورزی و صنعت وجود دارد، افزود: در این راستا برگزاری همایش‌ها، سمینارها ، تورهای گردشگری از سطح واحدهای کوچک تا بزرگ صنعتی استان و واحدهای فعال حوزه کشاورزی و همچنین پایه ریزی اقدامات سازنده در بحث  گردشگری در این دو بخش اهمیت بالایی دارد.

وی ادامه داد: در استان گیلان با توجه به داشتن روستاهای متعدد که در زمینه کشاورزی، صنعت و گردشگری حرف های زیادی برای گفتن دارند، مسئولان بر این موارد متمرکز شده اند و برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف در حوزه گردشگری و صنایع دستی، تولید و عرضه داروهای گیاهی، محصولات صنایع دستی و غذایی منطقه ای  به گردشگران و مسافران را هم مدنظر قرار داده اند.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز گفت: در البرز هم با کمک  بخش خصوصی می توانیم بر مبنای توانمندی‌های البرز چنین پتانسیل‌هایی را در سطح گردشگری استان توسعه دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست