ارز یارانه ای فساد زا و سبب توقف چرخه تولید است

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه ارز یارانه ای به جای کمک سد راه تولید است، گفت: ارز یارانه ای فساد زا و سبب توقف چرخه تولید است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، محمد بهرو با بیان اینکه مهمترین عاملی که تولید و اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده، مسئله چگونگی تخصیص ارز یارانه ای و بازگشت ارزهای صادراتی است، اظهار داشت: انتظار ما این بود که تکلیف ارز یارانه ای توسط مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه ارز یارانه ای فسادزا بوده و موجب توقف تولید و باز ایستادن چرخ‌های اقتصاد است، افزود: عواید این ارز هیچگاه نصیب تولیدکنندگان واقعی و از آن طرف مردم نشده است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: ارز یارانه ای به جزء رانت، فساد و ایجاد مواهب و ثروت‌های افسانه ای برای یکسری افراد خاص نتیجه ای در بر نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه امید است که تکلیف ارز یارانه ای امسال در مجلس مشخص شود، عنوان کرد: مشکلات اخیر در زمینه افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در جامعه به این دلیل بروز پیدا کرد که نهاده‌های این بخش با ارز یارانه ای به دست تولید کننده نرسیده است.

بهرو گفت: متاسفانه نهاده های دام و طیوری که با ارز یارانه ای وارد کشور شده بود در بازار سیاه به چند برابر قیمت واقعی به دست مصرف کننده رسیده است.

وی بیان کرد: حذف ارز یارانه ای به یقین سبب حذف قاچاق، رانت، فساد و سوء استفاده افراد سودجو از بخش‌های اقتصادی است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگری تاکید کرد: سیاسیون نباید برای تسویه حساب‌های سیاسی خود مردم را هزینه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست