رئیس اتاق بازرگانی البرز:بخشنامه‌های خلق الساعه آفت تولید است

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه تولید نیازمند تصمیم گیری در سطح ملی است، گفت: بخشنامه‌های خلق الساعه آفت تولید است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در یگ گفتگوی تلویزیونی در ارتباط با تحلیل نامگذاری سال ۱۴۰۰ و الزامات برای تحقق منویات رهبری در این حوزه اظهار داشت: با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب در ارتباط با نامگذاری سال جاری به “تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها و از طرفی دقت به این مسئله که نامگذاری هر سال بر پایه محورهای اقتصادی انجام شده است، این موارد نشان از اهمیت مسائل اقتصادی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محور مانع زدایی‌ها در شعار سال جاری مسیر را برای فعالان مرتبط با حوزه‌های مختلف اقتصادی مشخص می کند، افزود: به عنوان نمونه افرادی که در بخش‌های دولتی فعال هستند باید در بطن موضوعات اقتصادی ورود کرده و مشکلات خاص سد راه تولید را بررسی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز تاکید کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی در نقاط مختلف کشور از جمله البرز با مشکلات متعددی مواجه هستند که بخشی از این مشکلات استانی بوده و در قالب برگزاری جلساتی با حضور مسئولان دولتی از جمله استاندار بررسی  و حل و فصل شده است.

وی با این توضیح که بخش دیگری از مشکلات طرح شده از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب جلسات استانی حل و فصل نمی شود، گفت: این مشکلات بسیار مهم، فرا استانی بوده و باید در سطح ملی پیگیری و حل و فصل شود و دلیل تاخیر در گره گشایی برخی از این مشکلات نیز همین است.

رضایی با بیان اینکه اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور امسال بر پایه تحقق شعار سال برنامه ریزی و حرکت خواهند کرد، افزود: پشتیبانی از تولید و رفع موانع پیش روی صنعتگران و تولید کنندگان همواره در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور مورد توجه بوده  و در  اتاق  البرز هم  این هدف از سال گذشته با راه اندازی اورژانس کسب و کار با جدیت بیشتری دنبال شده است.

وی در بخش دیگری در مورد عملکرد دستگاه‌های دولتی در تعامل با بخش خصوصی در راستای برداشتن موانع پیش روی تولید تشریح کرد: اگر به صورت کلی به این مسئله نگاه کنیم، بخش دولتی استان در سال ۹۹ در این رابطه نمره قابل قبول و به عبارتی مهر تایید را اخذ کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: اگر بصورت جزء به کارنامه سال ۹۹ دولتی‌ها در بحث تعامل با بخش خصوصی و رفع موانع پیش روی فعالان این عرصه نگاه کنیم، برخی از این نهادها بیشتر همکاری کرده اند اما برای تعدادی دیگر پافشاری بیشتری وارد شده تا کارها را به نفع بخش خصوصی پیش ببرند.

وی با بیان اینکه مواردی مانند نبود مواد اولیه واحدهای تولیدی و صنعتی مرتبط به پیگیری و تصمیم گیری در سطح کلان کشور است، افزود : متاسفانه در سال ۹۹ شاهد صدور یکسری بخش نامه های خلق الساعه بودیم که این امر موجب شد تا ضربه سنگینی به اقتصاد کشور از جمله حوزه تولید وارد شود.

رضایی با  اشاره به اینکه در سال گذشته تولیدکنندگان هر روز منتظر صدور بخش نامه‌های جدید بودند، عنوان کرد: با هر بخش نامه آنها این نگرانی را داشتند که قرار است لطمه ای به تولید آنها وارد شود یا خیر.

وی با تاکید بر اینکه برخی از بخش نامه‌های ابلاغی در سال گذشته متاسفانه زیان زیادی به تولید کنندگان کشور از جمله البرز وارد کرد، افزود: اکنون در ابتدای سال ۱۴۰۰ انتظارها از فعالان حوزه تولید این است که برنامه هایی بلند مدت را  پایه ریزی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در پایان اظهار امیدواری کرد که در سال جاری تحریم‌های اقتصادی هم کمرنگ تر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست