رشد صادرات البرز با کمک به تولیدکنندگان محقق می‌شود/ لزوم توجه به ظرفیت‌های صادراتی کشورهای همسایه

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه برای کمک به صنعتگران لازم است از موازی کاری بین بخشی جلوگیری و همه دستگاه‌ها با هم مشارکت کنند، گفت: رشد صادرات البرز با کمک به تولیدکنندگان محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی در نشست با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرزکه با حضور نائب رئیس ، رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرین و دانش بنیان و دبیرکل اتاق بازرگانی البرز همراه بود، اظهار داشت: البرز با وجود شهرکهای صنعتی متعدد هنوز با مشکلات زیادی در مواردی از جمله تامین زیرساخت‌ها در این نقاط صنعتی مواجهه است و واحدهای صنعتی زیادی دراستان البرز تحت تاثیر شرایط اقتصادی کنونی به مرحله ورشکستگی و تعطیلی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حدود یک چهارم اعضای اتاق بازرگانی البرز در شهرک صنعتی اشتهارد فعالیت دارند، افزود: در قالب بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بازدیدهای ادواری از شهرکهای صنعتی استان را آغاز کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان کرد: درست است که اتاق بازرگانی قدرت اجرایی ندارد اما هدف آن آسیب شناسی و عارضه یابی مشکلات و مسائل پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان است تا در قالب مشورت به بخش دولتی گامی در راستای حل این معضلات برداشته شود.

وی عنوان کرد: در قالب بازدیدهای ادواری از واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و حتی تعطیل در شهرک های صنعتی استان دیدن کرده ایم.

رضایی درادامه بیان کرد: اتاق بازرگانی البرز از بخش خصوصی به همراه شرکت شهرکهای صنعتی استان از بخش دولتی می‌توانند بازدیدهای مشترکی از شهرکهای صنعتی استان انجام دهند؛ چرا که این همسویی در نهایت منجر به پرشدن خلاء های موجود در بخش خصوصی در راستای دستیابی به کاهش معضلات صنعت استان می شود.

وی از تدوین برنامه سال ۱۴۰۰ اتاق بازرگانی البرز خبر داد و گفت: به منظور پیاده سازی برنامه‌های عملیاتی سال آتی اتاق به یقین کارهای مشترکی با شرکت شهرکهای صنعتی البرز پیش برده می شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با این توضیح که در سال‌های گذشته فشار زیادی به بخش خصوصی وارد شده است، عنوان کرد: جهش صادراتی در البرز می‌تواند محقق شود؛ چون این استان زیرساخت‌های آن را دارد و با تغییرات حرفه ای و هوشمندانه آمارهای صادرات بیشتر از حد کنونی هم ارتقاء داده می‌شود.

وی با تاکید بر اقدامات خوبی که در حوزه گمرک البرز در دو سال گذشته صورت گرفته و منجر به رشد خوب صادرات استان شده است، افزود: این مهم نشان از این دارد که اقدامات جهادی توسط مدیری توانمند در حوزه مدیریت گمرک انجام شده است و اگر این فرهنگ در دیگر بخش‌ها هم مورد توجه قرار داده شود طی کوتاه ترین زمان به رشد خوبی می‌رسیم.

رضایی با این توضیح که ایجاد پل ارتباطی میان بخش خصوصی و دولتی به عنوان یک هدف مطرح است، بیان کرد: با ریشه یابی مشکلات حوزه صنعت به نقاطی مشترک می رسیم که این نقاط باید عارضه یابی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: امید است در دولت بعدی هم بتوانیم همفکری‌ها با دیگر بخش‌ها را پیش ببریم، نمایندگان کنونی استان در مجلس هم تعامل مناسبی تاکنون داشته اند.

وی با بیان اینکه کمیته‌های اقتصادی در حال شکل گیری است، تصریح کرد: فراکسیون جدیدی در مجلس به منظور صادرات با کشورهای همسایه ایجاد شده است و این مهم برای استان البرز که در حوزه صادرات با این کشورها کار می کند، فرصت خوبی است.

رضایی با اشاره به اهمیت بالا بردن تراز تجاری استان البرز توضیح داد: در سال جاری تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیون دلار صادرات از البرز انجام شده است و به یقین تا پایان سال جاری این رقم می‌تواند به یک میلیارد دلارهم برسد.

وی با با بیان اینکه بعد از راه اندازی اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز، گام‌های موثر بعدی مدنظراست، عنوان کرد: هدف مهم از این اقدامات برقراری پل ارتباط میان فعالان اقتصادی، اعضاء اتاق و خود اتاق بازرگانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست