قوانین دست و پا گیر سرمایه گذاران را از البرز فراری می‌دهد

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری (پول و بانک) و توسعه خدمات اتاق بازرگانی البرز گفت: قوانین دست و پا گیر سرمایه گذاران را از البرز فراری می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، شاهین ظهوری با اشاره به پتانسیل بالای سرمایه گذاری در این استان بیان کرد: البرز شاهراه ارتباطی چند استان کشور و به نوعی یک گذرگاه است که موجب درخشش فرصت‌های سرمایه گذاری در استان می شود.

وی با بیان اينکه یکی از پتانسیل‌های البرز ظرفیت‌های حوزه گردشگری آن از جمله محور توریستی و تفریحی کرج- چالوس است، افزود: این جاده توریستی جزو محورهایی است که باید در بحث گردشگری به آن توجه ویژه ای شود.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری(پول و بانک) و توسعه خدمات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز بیان کرد: اگر قانون گذار با وضع قوانین با ثبات بتواند انگیزه ای برای حضور سرمایه گذاران در محدوده جغرافیایی محور توریستی کرج – چالوس فراهم کند، به جرات می‌توان گفت که درآمد حاصل از جذب توریست از آن با درآمد نفتی کشور برابری خواهد کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: البرز در قطب‌های تولیدی- صنعتی مانند کشاورزی، صنایع غذایی و دارویی سرآمد است و برندهای شاخصی در این حوزه ها دراستان فعال است، ظرفیت های موجود در البرز در بحث تولید مصالح ساختمانی هم نباید از نظر دور بماند.

به گفته ظهوری در حوزه گردشگری نباید ظرفیت‌های خالی مانند ساخت هتل‌های جدید برای اقامت گردشگران و ورزشکاران در محوری مانند کرج- چالوس فراموش شود و در کنار آن توجه به تقویت پیست‌ ها، کمپ‌های ورزشی و مراکز اقامتی – درمانی از دیگر مواردی است که به راحتی زمینه ایجاد آن در البرز فراهم است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر وجود قوانین دست و پاگیری که تا به امروز موجب فرار سرمایه گذاران از استان شده و هنوز هم این قوانین پابرجا است، عنوان کرد: دیگر موضوع مهم توجه به سند آمایش سرزمین برای البرز است، در این راستا اتاق بازرگانی البرز با جمع کردن نقطه نظرات کارشناسان مختلف در راستای به ثمر نشستن نتایج این سند مشارکت دارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز در ادامه داشتن الگوی مشخص برای سرمایه گذاری و ارائه آن‌ به سرمایه گذاران را از نتایج اجرای طرح آمایش سرزمینی البرز برشمرد و گفت: اینگونه که باشد سرمایه گذار می داند برای بهره وری بیشتر در کدام حوزه استان سرمایه گذاری کند.

وی در ادامه با تاکید بر دنبال کردن یک موضوع مهم در کمیسیون سرمایه گذاری( پول و بانک) و توسعه خدمات اتاق بازرگانی البرز گفت: در این راستا ایجاد سامانه ای تحت نظارت بخش خصوصی مدنظر است تا در قالب آن‌ فرصت‌های سرمایه گذاری البرز بر پایه سند آمایش سرزمینی حمایت و اجرایی شوند.

ظهوری گفت: امید است با شکل گیری این سامانه سرمایه گذاری بتوانیم فرصت‌های سرمایه گذاری خارجی و داخلی در استان البرز را فراهم کنیم و در اتاق بازرگانی البرز به جد پیگیر انجام این مهم هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست