برگزاری نخستین جلسه کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک

بازرگانان ایرانی فعال در تجارت با دانمارک، در نخستین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، نخستین نشست کمیته مشترک بازرگانی ایران و دانمارک روز نهم دیماه به ریاست پرهام رضایی رییس کمیته مذکور و ریاست اتاق بازرگانی البرز در محل اتاق ایران برگزارشد.

در این جلسه که با حضور معاون سازمان توسعه تجارت ایران و مسئولانی از معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه و امور بین الملل اتاق ایران همراه بود، مسائلی از جمله آخرین وضعیت تراز تجاری ایران و دانماک و ارائه راهكارهای مناسب برای توسعه و بهبود آن مطرح شد.

در کنار آن ضمن اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار از طریق ورود هیات های تجاری خارجی، به وجود مشکلات عمده در زمینه ثبت سفارش و تامین ارز در بحث صادرات در نشست مذکور اشاره شد.

در بخش دیگری از این نشست بیان شد که از اقدامات مهم کمیته مشترک ایران و دانمارک حل مسائل حقوقی است؛ چرا که اکثر قراردادها تابع قوانین کشور دانمارک است.

در ادامه این جلسه، ضمن اشاره به موضوع ایجاد کانالی برای بررسی مشکلاتی که قابلیت حل و پیگیری آن توسط وزارت امور خارجه وجود دارد، بر ضرورت ایجاد فضایی مناسب برای صادرات به کشور دانمارک تاکید شد.

در جریان برگزاری این نشست به حل مشکلات نظام بانکی اشاره شد و دعوت از سفیر دانمارک برای حضور در جسات آتی کمیته مشترک اتاق ایران و دانمارک در دستور کار قرار گرفت.

آمارها نشان می‌دهد کشور ایران در حوزه اقتصادی روابط گسترده‎ای با کشور دانمارک ندارد و سطح روابط با توجه به اقتصاد ایران و تکنولوژی دانمارک امکان افزایش جدی دارد.

کشور دانمارک در برخی حوزه‌ها ازجمله تولیدات فرآورده های لبنیاتی، ساخت ماشین‎ آلات کشاورزی، تولید مواد اولیه دارویی و ظرفیت های حوزه گردشگری یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است و می‌تواند در حوزه اقتصادی روابط خوبی با کشور ما داشته باشد، به یقین کمیته مشترک می تواند با توسعه ارتباط تجار و صنعتگران دو کشور و پیگیری بهبود شرایط تجاری، نقش موثری در این میان ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست