اهمیت بازگرداندن ارز حاصل از صادرات برای خرید مواد اولیه مورد نیاز تولید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: بازگرداندن ارز حاصل از صادرات برای خرید مواد اولیه مورد نیاز تولید اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی ظهر پنج شنبه در حاشیه برگزاری هفتاد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص مهمترین موانع پیش روی بخش خصوصی در کمک به تولید کشور اظهار کرد: یکی از مسائلی که در هفته های اخیر تیتر اخبار بوده، مسئله بازگرداندن ارز حاصل از صادرات است.

وی ادامه داد: کسانی که هنوز بازگشت ارز حاصل از صادرات خود به کشور را عملیاتی نکرده اند، باید با آنها سخت برخورد شود، اما در این‌میان اعتقاد ما بر این است که در این میان بایستی لیست و نام شرکت های مورد نظر از ریز و درشت به درستی مشخص باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرزعنوان کرد: امروز در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از سوی نماینده سازمان صمت استان اعلام شد که در خصوص مسئله تعلیق ۱۴۰ کارت بازرگانی در البرز به دلیل عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات تا پایان شهریورماه مهلت داده شده تا ضمن بررسی دقیق تر پرونده های آنها برخورد با افرادی که ارزهای تخصیصی را بازنگردانده اند، انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت مسئله بازگرداندن ارز حاصل از صادرات برای خرید مواد اولیه مورد نیاز تولید اهمیت بالایی دارد، گفت: امسال سال جهش تولید است، این مهم در سایه فعالیت مستمر واحدهای تولیدی در طول سال محقق می شود.

رضایی با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی برای تولید به واردات موارد اولیه نیاز دارند، گفت: بخشی از مواد اولیه بسیاری از کارخانه های کشور وارداتی است.

وی تاکید کرد: امروز سیاست بانک مرکزی به گونه ای است که ارزهای صادراتی را در اختیار واردات کشور قرار می دهد، در این میان باید با بازگرداندن ارز حاصل از صادرات و تزریق آن به حوزه واردات و تامین مواد اولیه فعالان اقتصادی، مانع از متوقف شدن چرخه تولید داخل شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست