روابط با کشورهای همسایه برای جهش صادرات و تعاملات بیشتر شود/ آزادراه غدیر حمل و نقل کالا را تسهیل می کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه نشست مشترک اتاق‌های بازرگانی البرز و قزوین نخستین نشست برگزارشده میان اتاق‌های بازرگانی در سراسر کشور بوده است، گفت: برای معرفی ظرفیت‌های صنعتی البرز در حوزه صنایع غذائی، دارویی و کشاورزی به دنبال گسترش و بسط بیشتر روابط با خارج از کشور به ویژه کشورهای همسایه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، پرهام رضایی شامگاه چهارشنبه در هفتاد و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت استان البرز لزوم هم افزایی منطقه ای اهمیت بالایی دارد.

وی با تاکید بر اقداماتی که در راستای گسترش روابط اتاق بازرگانی البرز با دیگر اتاق های بازرگانی واقع در یک منطقه باید انجام شود، گفت: این مهم چندی قبل در اتاق بازرگانی البرز و در  قالب برگزاری جلسه مشترک هیات نمایندگان البرز و قزوین برگزار شد و با استقبال بسیار خوبی از سمت اتاق ایران مواجه شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه برگزاری این جلسه نخستین نشست برگزارشده میان اتاق های بازرگانی در سراسر کشور بوده است، عنوان کرد: در این جلسه که با حضور معاون استان و تشکل های اتاق ایران همراه بود، پیشنهاد شد که استان های همجوار و واقع در یک منطقه ، در سال ۱۴۰۰ جلسات شورای گفتکوی مشترکی برگزار کنند.

وی با اشاره به دغدغه های مشترک استان های همجوار واقع در یک منطقه بر اساس طرح منطقه بندی اتاق های بازرگانی سراسر کشور گفت: در قالب برگزاری جلسات مشترک با دیگر استان های واقع در یک منطقه می توانیم از بحران اقتصادی که امروز درگیر آن هستیم عبور کرده و شرایط را مدیریت کنیم.

رضایی با بیان اینکه اتاق بازرگانی البرز در سال آتی جلسات کمیسیون های تخصصی را هم به صورت مشترک با  اتاق بازرگانی قزوین برگزار خواهد کرد، افزود: مسائل طرح شده در این نشست ها در ادامه در جلسات مشترک گفتگوی استان ها و بعد از آن در نشست های اتاق ایران طرح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجارت بین الملل با توجه به شیوع کرونا برقراری ارتباطات خارجی را در قالب برگزاری وبینارهای آنلاین پیش برده ایم، بیان کرد: در این مورد برای معرفی ظرفیت های صنعتی البرز در حوزه صنایع غذائی، دارویی و کشاورزی به دنبال گسترش و بسط بیشتر روابط  با خارج از کشور به ویژه کشورهای همسایه هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به رشد بالای صادراتی البرز در سال جاری که تاکنون از عدد یک میلیارد دلار عبور کرده است، افزود: این مهم درسایه تعامل و تلاش  مدیریت استانی حاصل شده و امید است که درتداوم آن به آمار بالاتر صادرات استان در سال ۱۴۰۰برسیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با تاکید بر اینکه افتتاح آزاد راه غدیر در حوزه تعاملات بخش صنعت و ارتقای کار فعالین اقتصادی استان هم تاثیر گذاربوده است، عنوان کرد: از استاندار البرز بابت تلاش هایی که برای تحقق بهره برداری از این آزادراه مهم داشته است قدردانی می شود و امید است که موجب برکات خیر برای فعالان بخش خصوصی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست