جشنواره امیرکبیر با هدف ایجاد ارتباط میان دانشجو و صاحبان صنایع برگزار می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با بیان اینکه راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و توسعه باید مورد اهتمام قرار گیرد، گفت: جشنواره امیرکبیر با هدف ایجاد ارتباط میان دانشجو و صاحبان صنایع برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، احمدرضا فیروزی شامگاه روز بیستم دیماه سال جاری در نشست خبری دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر که همزمان با سالروز شهادت امیرکبیر در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، گفت: در حوزه ارتباط میان صنعت، دانشگاه و جامعه نیازمند ایجاد گفتمان مشترک و مفاهمه هستیم.

وی افزود: حدود پنج سال قبل ایده برگزاری جشنواره امیرکبیر بررسی و هدف‌گذاری شد و با همکاری و تعامل اتاق بازرگانی این مهم به مرحله عملیاتی رسید و بستر برای راه‌اندازی جشنواره ملی طرح‌ های کارفرما محور فراهم شد.

فیروزی با بیان اینکه بخش خصوصی به معنای درست در مراکز آموزشی رشد را تجربه نکرده و تا به امروز مراکز مشابه توسط بخش دولتی به بهره‌برداری رسیده است‌، گفت: لازم است به منظور حرکت در این مسیر، راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و توسعه را در دستور‌کار قرار دهد تا از این طریق زمینه های مورد نیاز برای ایجاد و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه فراهم‌ شود.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز عنوان کرد: امروز نسل چهارم دانشگاه‌ های برتر جهان با راه اندازی بنگاه‌های جدید به تولید تجاری رسیده‌اند و شاهد پیوند دانش و صنعت در این مراکز هستیم، لذا ضروری است برای رفع نقاط ضعف، از این مراکز آموزشی الگوبرداری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ارتباط دانشجو با صاحب صنعت می‌تواند به کمک توسعه فعالیت اقتصادی کشور منجر شود، تصریح کرد: این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط میان دانشجو و صاحبان صنایع اجرایی شده است تا به دانشجویان حس توانمندی دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جشنواره ملی پایان‌نامه های سال دانشجویی نیز هم اکنون در حال برگزاری است که جشنواره امیرکبیر می‌تواند تکمیل کننده آن باشد؛ این در حالی است که جشنواره امیرکبیر در نظر دارد در حوزه پایان نامه های تقاضا محور نیز فعالیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست