رئیس کمیسیون گردشگر‌ی اتاق بازرگانی البرز در بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی قزوین: به آموزش هنرهای سنتی در نمایشگاه یلدایی قزوین نگاه ویژه ای شده است

رئیس کمیسیون گردشگر‌ی و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در بازدید از نمایشگاه یلدایی بازارچه صنایع‌دستی قزوین گفت: در این نمایشگاه در کنار عرضه تولیدات صنایع دستی به آموزش  هنرهای سنتی نگاه ویژه ای شده است.

رئیس کمیسیون گردشگر‌ی و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در جریان سفر به قزوین با همراهی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیرکل امور بانوان و خانواده و مدیرکل امور اجتماعی استانداری، رئیس انجمن صنایع دستی و اعضای شورای شهر قزوین از نمایشگاه و جشنواره یلدایی که به همت هنر‌مند‌ان فعال در بازارچه دائمی صنایع‌دستی قزوین بر‌پا شده است، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز، شادی حاضری در جریان این بازدید اظهار داشت: در این نمایشگاه که به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا در محل بازارچه دائمی صنایع‌دستی قزوین بر‌پا شده است، ضمن سفر‌ه‌آرایی یلدایی آثار بیش از ۲۰ هنرمند‌ و صنعتگر در رشته های گوناگون از قبیل تراش روی شیشه، منبت، معرق، گلیم، جاجیم، عروسک‌ دوزی، زیورآلات سنتی، درباری دوز‌ی، جواهر‌دوز‌ی و حکاکی روی مس در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به بهبود نسبی شرایط کرونایی امکان بر‌گزار‌ی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و رویدادها‌ی فرهنگی با هدف رونق اقتصادی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد: در نمایشگاه یلدایی بازارچه دائمی صنایع دستی قزوین در کنار عرضه محصولات مختلف فرصتی برای آموزش و ترویج هنرهای سنتی فراهم شده است و با ایجاد این ظرفیت تمامی علاقمندان به صنایع دستی ضمن یادگیری آموزش های لازم می توانند در آینده ای نزدیک خود عضوی از این صنعت باشند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حمایت از فعالیت های انفرادی و کارگاهی در راستای افزایش تولیدات صنایع دستی گفت: در نمایشگاه یلدایی صنایع دستی قزوین تولیدات حرفه ای، شاخص و منحصر به فردی در رشته های مختلف به ویژه عروسک دوزی و چهل تکه دوزی ارائه شده است.

حاضری با اشاره به پتانسیل و ظرفیت ویژه ای که در استان قزوین در زمینه صنایع دستی و رشته های هنری وجود دارد، افزود: در البرز نیز هنرمندان صنایع دستی گام های مهمی در راستای تولید، آموزش و گسترش بازار فروش این تولیدات برداشته اند و بدون شک در قالب همکاری با هنرمندان استان قزوین نتایج خوبی را برای حوزه صنایع دستی کشور به ارمغان خواهند آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست