۲۶۰ پایان نامه به جشنواره امیر کبیر ارسال شد

رئیس بنیاد نخبگان استان البرز از ارسال ۲۶۰ پایان نامه به جشنواره امیر کبیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، محمد نبیونی در نشست خبری دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر که شامگاه روز بیستم دیماه سال جاری با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان”دبیر اجرایی جشنواره” و یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز”عضوشورای سیاست گذاری جشنواره” و جمعی از اصحاب رسانه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار کرد: امسال بیش از ۲۶۰ پایان نامه، طرح و رساله دانش آموختگان دانشگاهی که تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سال جاری دفاع شده است به دبیرخانه جشنواره واصل شد.

وی با بیان اینکه پایان نامه ها، طرح ها و رساله های ارسالی به جشنواره در ۷ گروه اصلی فنی و مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، هنر و معماری و همچنین کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی ارزیابی شد. در این جشنواره روسای کارگروه های علمی نیز که به انتخاب تیم داوران از اقصی نقاط کشور پرداختند نیز از میان اساتید دانشگاه ها و مراکز علم و فناوری انتخاب شدند.

دبیر علمی دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر با اشاره به مشارکت بیش از ۵۰ دانشگاه و مرکز علم و فناوری در همکاری با روسای کارگروه ها و پیشبرد فرآیند داوری دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر گفت: نتایج جشنواره روز ۲۷ دیماه سال جاری در مراسم اختتامیه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه از میان طرح ها، پایان نامه ها و رساله های ارسالی به دبیرخانه جشنواره تعدادی که علیرغم کاربردی بودن کارفرمای مشخصی به عنوان تاییدیه کتبی نداشتند، از دور داوری حذف شد بیان کرد: در فرآیند داوری ۶ معیار تاثیرگذاری طرح، پایان نامه و رساله در سیستم کارفرمایی مورد تقاضا، ارتقای عملکرد آن، افزایش سطح کیفیت مجموعه سفارش دهنده، سازگاری آن با محیط زیست و ارتقای سطح کیفیت زندگی، تاثیر گذاری بر بهبود فضای کسب و کار و در نهایت حمایت از سرمایه اجتماعی مورد توجه بوده است.

به گفته نبیونی بیش از ۳۲ زیرمعیار نیز در رابطه با ۶ معیار اصلی ملاک داوری پایان نامه ها، طرح ها و رساله های ارسالی به دبیرخانه جشنواره امسال نیز مدنظر قرار داده شد.

وی بیان کرد: شهرداری ها، شرکت های آب و فاضلاب و صندوق ها بیشترین تعداد کارفرماهای طرح ها و پایان نامه های ارسالی به دبیرخانه دومین دوره جشنواره امیرکبیر را تشکیل داده است و به همین دلیل در روز اعلام نتایج، کارفرماهای برتر نیز معرفی می شوند و در صورت جمع بندی نهایی روسای کارگروه ها اعلام استاد کارفرمای برتر هم مدنظر است.

رئیس بنیاد نخبگان استان البرز افزود: امسال از میان طرح ها، رساله ها و پایان نامه های ارسالی به دبیرخانه جشنواره حدود ۵۵ درصد توسط آقایان و ۴۵ درصد توسط خانم ها ارائه شده است، باید موانع موجود بر سر راه کارفرمایی شدن طرح ها و پایان نامه های انجام شده توسط بانوان دانش آموخته دانشگاهی بررسی شود.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از رشد دو برابری مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی کشور در دومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر به تناسب دوره قبل گفت: این سطح از مشارکت نشان از تلاش های جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی البرز به عنوان برگزارکنندکان اصلی جشنواره دارد.

نبیونی خاطر نشان کرد: در شعار جشنواره ملی امیرکبیر اقدام عملی برای تعامل و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت مدنظر قرار داده شد که نشان می دهد نهادهای مختلفی از جمله بخش خصوصی و اوقاف و امور خیریه به عنوان کارفرمای پایان نامه ها و رساله های دانشجویی پیش قدم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست