رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز: مهمترین درخواست هنرمندان صنایع دستی البرز ایجاد نمایشگاه دائمی است

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه این استان در زمینه هنرهای دستی و مشاغل خانگی ظرفیت های بسیاری دارد، گفت: مهمترین درخواست هنرمندان صنایع دستی البرز ایجاد نمایشگاه دائمی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان البرز، شادی حاضری در دیدار جمعی از کارآفرینان استان البرز با جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز که در دفتر معاونت مربوطه برگزار شد با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع دستی در رشد و تعالی فعالیت های تولیدی که در نتیجه سلیقه، نوآوری و خلاقیت هنرمندان ایرانی خلق شده است،گفت: عوامل بسیاری به نگهداری،پاسداشت و گسترش هنرهای سنتی و صنایع دستی کمک می کند که از جمله این موارد تبلیغات و معرفی این کالاها به بازارهای داخلی و خارجی و برگزاری نمایشگاه های دائمی است.

وی با بیان ابنکه هنوز محلی برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و تولیدات مشاغل خانگی در استان البرز تخصیص داده نشده است، گفت: برای برپایی چنینی نمایشگاهی باید زمین مناسب آن جانمایی و تعیین شود تا در کنار برپایی غرفه عرضه محصولات مختلف صنایع دستی، محلی نیز برای ساخت، تولید و آموزش هنرهای دستی به علاقمندان اختصاص یابد.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در ادامه از اهمیت فراهم کردن شرایطی برای پویایی هرچه بیشتر هنرمندان صنایع دستی و شکوفایی فعالیت های تولیدی آنها سخن گفت و افزود: بانک اطلاعاتی هنرمندان صنایع دستی استان البرز به روز رسانی شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه بخش مهمی از هنرهای دستی در حوزه مشاغل خانگی تعریف شده است، افزود: مشاغل خانگی استان البرز باید مورد حمایت قرار گیرد؛ چراکه سهم مشاغل خانگی از اشتغال زایی و کمک به افزایش آمارهای اقتصادی قابل توجه است.

به گفته حاضری در حوزه مشاغل خانگی فعالیت‌هایی مانند پخت غذا و سوغات محلی و یا مواد غذایی بسته بندی شده نیز در سال های اخیر و علیرغم محدودیت های کرونایی رونق خوبی داشته است و باید به این بخش بیشتر توجه شود.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز در ادامه با توجه به برگزاری سه روزه نمایشگاه صنایع دستی البرز و قزوین در آبان ماه سال جاری در پارک ملی ایران کوچک کرج که با استقبال خوبی از سوی مردم و مسئولان و هنرمندان مواجه شد، بیان کرد: مکان های فرهنگی و عمومی البرز از جمله فضای پارک ملی ایران کوچک می تواند محل مناسبی برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی استان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست